1

Spalio mėnesį VŠĮ „Žaliosios politikos institutas“ lektoriai su seminarų ciklu „Taupykime energiją“ apsilankė ne tik Lietuvos miestelių ir kaimo bendruomenėse, bet ir Lietuvos vėjo elektrinių asociacijoje bei Vilniaus miškų urėdijoje.

Susitikimuose su vėjo elektrinių asociacijos nariais bei miškų urėdijos darbuotojais daugiausia diskusijų sulaukė tema, kurioje nagrinėjama atsinaujinanti energetika, jos perspektyvos ir galimybės Lietuvoje. Miškininkystės ir vėjo energetikos profesionalai su seminaro lektoriais ypač aktyviai diskutavo bei svarstė apie atsinaujinančios vėjo bei biokuro energijos ateitį Lietuvoje.

Susirūpinti klimato kaita, daugiau sužinoti apie atsakingą vartojimą, energijos išteklių taupymą ir atsinaujinančią energiją projekto lektoriai kvietė taip pat Kailinių (Veisiejų seniūnija), Smalininkų (Jurbarko raj.), Kretingsodžio (Kretingos raj.) gyvenvietėse esančių technologijų ir verslo mokyklų mokinius. Kai kurios mokyklos buvo aplankytos bei planuojamos aplankyti dar ne vieną kartą, kadangi seminaras „Taupykime energiją“ susilaukė didelio mokinių susidomėjimo. Mokiniai aktyviai diskutavo, uždavinėjo rūpimus klausimus. Interaktyvūs seminarai, kurių metu ne tik kalbėjo lektoriai, bet ir buvo pristatomi įvairūs praktiniai pavyzdžiai, kaip atrodo ir kuo naudingi atsinaujinantys energijos ištekliai, kaip galima kovoti su klimato kaita arba efektyviau naudojant prietaisus sutaupyti energiją, taip įtraukė mokinius, kad dažnai pasibaigus paskaitai daugelis dar nenorėdavo skirtytis, diskutuodavo, pasidalindavo savo mintimis.

Apsilankymas Veisiejų seniūnijoje lektoriams padėjo surasti puikų pavyzdį, kaip vietos žmonės atsakingai žiūri į atliekų rūšiavimą bei tuo gerai rūpinasi vietos regioninis atliekų tvarkymo centras – prie kiekvieno gyvenamojo namo galima buvo pastebėti po kelis antrinėms žaliavoms bei žaliosioms atliekoms skirtus konteinerius. Paprastai kaimiškose vietovėse apsiribojama vienu konteineriu, į kurį dedamos visos atliekos, jų nerūšiuojant. Veisiejų gyventojai tapo geruoju pavyzdžiu, kurį nuo šiol pateikiame ir savo seminarų metu lankydamiesi kituose Lietuvos kaimeliuose ir miesteliuose.

Spalio mėnesį aplankytos Kęsčių (Tauragės raj.) ir Vydmantų (Kretingos raj.) bendruomenėms išsiskyrė žingeidumu ir  noru kuo daugiau sužinoti apie atsinaujinančios energetikos galimybes ir pritaikymą namuose. Vydmantuose yra pirmoji Lietuvoje pastatyta vėjo jėgainė, todėl nemažai gyventojai diskutavo ir apie vėjo energetiką.

Seminarų organizatoriai džiaugiasi, jog VŠĮ „Žaliosios politikos institutas“ vykdomi seminarai „Taupykime energiją“ tampa vis populiaresni, vis daugiau bendruomenių, organizacijų susisiekia, kviesdamos atvykti į jų miestą.

Lapkričio mėnesiui suplanuota  ir jau pradėta vykdyti dar daugiau seminarų. Nuo šiol seminarų dalyvių laukia naujiena – pažymėjimai apie išklausytus mokymus.

2

6

6

5

3

 

 

 

Share This