Š.m. gegužės 14 d. VšĮ „Žaliosios politikos institutas“ (toliau – Institutas) Storebrand Baltic grupės kolektyvui surengė nemokamą kelių valandų seminarą apie atsinaujinančią energetiką ir jos perspektyvas Lietuvoje.

Vieni iš Instituto įkūrėjų, su atsinaujinančiais energijos ištekliais daugelį metų dirbantys Remigijus Lapinskas ir Martynas Nagevičius, įmonės darbuotojams pristatė atsinaujinančių energijos išteklių vystymosi kryptis Lietuvoje, papasakojo apie galimas jų naudojimo perspektyvas, atsakė į iškilusius praktinius klausimus. Šios naujausios tendencijos tik prieš kelias savaites buvo pristatytos Vokietijoje ir Briuselyje vykusiose didžiuliulėse tarptautinėse konferencijose.

„Institutas išsiskiria tuo, kad jo tikslas – mokslu paremti sprendimai ir inovacijos, kurios praktiškai pritaikomos ir integruotos į verslą padeda šiam vystytis toliau. Prieš akis matau brandų jaunimą, kuris domisi teisingais dalykais“ – pristatydamas į darnią plėtrą orientuotą nevyriausybinę organizaciją pažymėjo jos prezidentas, buvęs ilgametis  Lietuvos biomasės energetikos asociacijos LITBIOMA prezidentas Remigijus Lapinskas.

Nors Storebrand Baltic veikia ilgalaikio taupymo bei draudimo paslaugų srityje, Instituto atstovus maloniai nustebino įmonės socialinės atsakomybės standartai – darbuotojai rūšiuoja visas atliekas, biure stovi elektroninių buitinių prietaisų bei elektros elementų surinkimo konteineris, o lauke įmonės pageidavimu – antrinių žaliavų rūšiavimo konteineriai. Įdiegta ekologinė Print For Green sistema, kuri leidžia taupyti popierių, taip pat įdiegta pastatų valdymo sistema, kuri leidžia taupyti energiją ir atsakingai vartoti gamtos išteklius.

Storebrand Baltic kasmet organizuoja vasaros akciją CO2-less, kurios metu darbuotojai skatinami į darbą ir iš darbo eiti pėsčiomis arba rinktis dviratį, taip pat aktyviai dalyvauja kasmetinėse „Mes darom“ organiziuojamose akcijose. Be viso to, 2011 m. kovą Storebrand Baltic darbuotojų iniciatyva veiklą pradėjo įmonės socialinės atsakomybės komitetas, kuris darbuotojams suteikia galimybę tiesiogiai prisidėti prie socialinės atsakomybės ugdymo ir veiklų įgyvendinimo tiek pačioje kompanijoje, tiek ir už jos ribų.

Ši kompanija yra viena iš 16 įmonių jau 15 metų iš eilės nominuotų Dow Jones Tvarumo indekso apdovanojimui. „Žaliosios politikos instituto“ komanda nuoširdžiai džiaugėsi įmonės iniciatyvomis; tam kad kuo daugiau įmonių veiktų remdamosi tokiais principais, Institutas kasdien dirba šviesdamas žmones ir organizuodamas iniciatyvas, leidžiančias įmonėms veikti darniai ir tuo pačiu koja kojon žengti su šiuolaikinėmis technologijomis ir pasiekimais. Institutas skatina ir kitas įmones sekti šiuo geruoju pavyzdžiu ir pažada bendradarbiavimą su visomis suinteresuotomis įmonėmis.

Martynas NAgevičius Remigijus Lapinskas Photo 14-05-15 11 22 09 IMG_2469

Share This