taupykime energija

Gruodžio mėnesį VŠĮ „Žaliosios politikos institutas“ lektoriai su seminarų ciklu „Taupykime energiją“ apsilankė 5 bendruomenes, su kuriomis diskutavo klimato kaitos, atsakingo vartojimo, energijos išteklių tausojimo ir atsinaujinančios energetikos temomis.

Gruodį projekto „Taupykime energiją“ lektoriai aplankė Paluknės (Širvintų raj.), Senųjų Trakų, Aukštadvario (Trakų raj.) bendruomenes. Vietos gyventojai domėjosi taupymo galimybėmis naudojant atsinaujinančios energijos išteklius: diegiant saulės kolektorius karšto vandens ruošimui, biokuro katilus. Jie teigė, kad seminarai itin aktualūs ir leidžia ne tik susimąstyti apie globalias bei vietines problemas, bet ir pagalvoti apie žinių pritaikymą savo buityje.

Taip pat buvome pakviesti skaityti seminarus ir į Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokyklą Baltojoje Vokėje bei Bukiškių žemės ūkio mokyklą. Baltojoje Vokėje vyresniųjų klasių mokiniai bei mokytojai  aktyviai diskutavo, uždavinėjo rūpimus klausimus ir itin domėjosi naujomis technologijomis, kurios leistų sutaupyti energiją, padėtų sumažinti klimato kaitą.  Interaktyvūs seminarai, kurių metu ne tik kalbėjo lektoriai, bet ir buvo pristatomi įvairūs praktiniai pavyzdžiai, kaip atrodo ir kuo naudingi atsinaujinantys energijos ištekliai, kaip galima kovoti su klimato kaita arba efektyviau naudojant prietaisus sutaupyti energiją, taip įtraukė mokinius, kad, pasibaigus paskaitai, daugelis dar nenorėjo skirstytis, diskutavo, dalijosi savo mintimis.

Į Bukiškių žemės ūkio mokyklą buvome pakviesti jau nebe pirmą kartą. Šį kartą seminaro temomis domėjosi ne mokyklos auklėtiniai, o dėstytojai, kurie džiaugėsi galėdami už išklausytus seminarus gavę ir mūsų pažymėjimus.

Palydėdami 2013-uosius metus, džiaugiamės, jog mūsų žaliosios idėjos jau pasiekė apie 30 bendruomenių iš visos Lietuvos.

 

Share This