Vieną didžiausių dalių Europos Sąjungos atliekų sraute sudaro statybos ir griovimo atliekos. Siekiant rasti sprendimus Lietuvoje susidarančių šio tipo atliekų kiekio mažinimui ir jų perdirbimo galimybių didinimui , Birštone vasario 17 d. buvo organizuojama konferencija „Statybinių ir griovimo darbų atliekų tvarkymas Lietuvoje“.
Konferencijos metu buvo gilinamasi į statybų sektoriaus iššūkius – ypač statybinių atliekų tvarkymą. Renginio metu pranešimą „Statybinių atliekų tvarkymas klimato kaitos kontekste“ skaitė ir Žaliosios politikos instituto įkūrėjas Remigijus Lapinskas. Savo pranešime jis pristatė su klimato kaita susijusias aktualijas ir verslui atsiveriančias naujas galimybes pereinant prie žaliosios ekonomikos.
R. Lapinskas teigė, kad Lietuvoje perdirbamos arba pakartotinai panaudojamos gelžbetonio, plytų, statybinės medienos, langų, šiferio ir metalo atliekos. Iš jų gaminama skalda keliams, atsijos, biokuras. Pakartotinai naudojamas stiklas, metalas. Taip pat R. Lapinskas pastebėjo, kad Lietuvoje itin trūksta antrinių žaliavų perdirbimo technologijų ir pajėgumų, o ypač daug iššūkių kyla dėl plastiko atliekų. Dėl plataus plastiko rūšių spektro šias medžiagas perdirbti sudėtinga.