2012 m. gegužės 30 d. pranešimas VIR

Gegužės 30 d. Ekonomikos komitetas posėdyje apsvarstė Suskystintų gamtinių dujų terminalo įstatymo projektą  Nr. XIP-4406, kuriuo  siūloma nustatyti suskystintųjų gamtinių dujų  terminalo įrengimo Lietuvos Respublikos teritorijoje, veiklos ir eksploatavimo bendruosius principus bei reikalavimus. Projektas taip pat sudaro teisines, finansines ir organizacines sąlygas suskystintųjų gamtinių dujų terminalo projektui įgyvendinti.

Komitetas, atsižvelgdamas į Seimo kanceliarijos Teisės departamento, Valstybės  valdymo ir savivaldybių  komiteto, asocijuotų verslo struktūrų pasiūlymus, pritarė komiteto patobulintam įstatymo projektui ir komiteto išvadai.

Komitetas taip pat pritarė patobulintam Naftos produktų ir naftos valstybės atsargų įstatymo pakeitimo įstatymo projektui Nr. XIP-3794(2)  ir komiteto išvadai.

Posėdyje buvo svarstomas Seimo nutarimo „Dėl Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos patvirtinimo” projektas Nr. XIP-3260(2). Komitetas nusprendė grąžinti Seimo nutarimo projektą ir Nacionalinę energetinės nepriklausomybės strategiją iniciatoriams tobulinti, atsižvelgiant į Seimo kanceliarijos Teisės departamento, Nacionalinio saugumo ir gynybos, Valstybės valdymo ir savivaldybių, Užsienio reikalų, Europos reikalų komitetų ir Atominės energetikos komisijos, Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto, Pramonininkų  konfederacijos ir kt. pateiktas pastabas ir   pasiūlymus.

Atominės elektrinės įstatymo pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIP-4407 ir jį lydinčiųjų  įstatymų projektų svarstymas komitete vyks sekančią savaitę.

Ekonomikos komiteto biuro padėjėja Zita Jodkonienė,

tel.(85) 239 6758

Share This