Inovatyvūs logistikos sprendimai ir rinkodaros svarba konkurencingam turizmui aptarti Neringoje vykusio seminaro metu. Neringos savivaldybės administracija seminarą organizavo įgyvendindama projektą „CO2 mažinimas logistikoje”.

Susirinkusius seminaro „Inovatyvus transportas + rinkodara = konkurencingas turizmas” dalyvius pasveikinęs Neringos savivaldybės mero pavaduotojas Narūnas Lendraitis pasidžiaugė bendradarbiavimo per sieną pagrindu įgyvendinamo projekto galimybėmis pasisemti geros patirties iš tarptautinių partnerių ir užsibrėžtu siekiu gerinti neringiškių gyvenimo kokybę, skatinti darnius sprendimus UNESCO saugomoje Kuršių nerijoje.

Reikia keistis

Mažiau taršios logistikos patirtis pasaulyje seminaro dalyviams pristatęs Pasaulio biomasės energetikos asociacijos prezidentas Remigijus Lapinskas supažindino ir su alternatyvaus transporto galimybėmis Neringoje. Akcentuodamas transporto, o ypač logistikos, taršos lemiamus padarinius klimato kaitai, R. Lapinskas pristatė projekto „CO2 mažinimas logistikoje” partnerių iš Vokietijos ir Švedijos pasirinktus prekių logistikos modelius, kurie sprendžia paskutinės mylios klausimą naudojantis ekologišku transportu. Šiam projektui įgyvendinti ypač aktuali geroji partnerių ir kitų tokį prekių pristatymo modelį pasirinkusių miestų patirtis, todėl šių modelių analizei ir pritaikymo Neringos savivaldybėje galimybėms yra sukurta tarpinstitucinė darbo grupė, kuriai priklauso ir vietos bendruomenės atstovai.

Elektromobiliai – ateitis šiandien

Lietuvos elektromobilių asociacijos valdybos pirmininkas Laurynas Jokužis seminaro dalyvius supažindino su spartesnio elektromobilių integravimo iššūkiais ir ateities perspektyvomis. L. Jokužis pabrėžė, kad elektromobilių baterijos talpa per ketverius metus nuo 2014 metų beveik patrigubėjo, tad kasdieniam naudojimui ir logistikai elektromobiliai vis labiau priimtini. L. Jokužis akcentavo privalumus šių automobilių naudotojams – nemokamas parkavimas ir įkrovimas, važiavimas A juosta ir, žinoma, lengvata įvažiuoti į Neringą.

Tvarūs sprendimai Neringos kurortui

Vilniaus Gedimino technikos universitete dėstantis doc. dr. Jonas Matijošius pristatė Neringos savivaldybei parengtus tvarius sprendimus, kurie leistų mažinti aplinkos taršą, eismo srautus bei triukšmo lygį. „Prisitaikant prie esamų aplinkosauginių reikalavimų būtina užtikrinti tinkamą atsaką į iškylančius iššūkius ir surasti tinkamą sprendimą taikant žaliosios logistikos principus“, – sakė docentas. Jo teigimu, nors dalį logistikai naudojamo transporto priemonių pakeitus elektrinėmis ar hibridinėmis, sumažėtų oro tarša kenksmingomis medžiagomis ir skleidžiamas triukšmas.

Tvarių turizmo sprendimų rinkodara

Seminaro metu taip pat pristatyta bei diskutuojama, kaip darnūs sprendimai gali kurti pridėtinę vertę turizmo srityje. Asociacijos „Klaipėdos regionas“ atstovė Eglė Stonkė pristatė darniojo turizmo produktų privalumus ir šio turizmo konkurencingumą globalioje rinkoje. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos atstovė Edita Aliochno taip pat pasidalino įžvalgomis, kaip tvarūs sprendimai gali didinti turizmo konkurencingumą. Žaliosios politikos instituto atstovė Ieva Budraitė pristatė apdovanojimus „Tarptautiniai mažiau taršios logistikos apdovanojimai“, kuriais siekiama paskatinti verslą ir viešąjį sektorių atsakingiau rinktis prekių logistikos būdus.

Renginio metu taip pat buvo apdovanoti mokinių piešinių konkurso „Kaip gabensime prekes 2050 metais?“ keturiose amžiaus grupėse atrinktų geriausių darbų autoriai. Visiems dalyvavusiems mokiniams buvo įteikti Neringos savivaldybės mero padėkos raštai ir simbolinės dovanėlės.
Daugiau apie projektą Mažiau tarši logistika rasite www.lcl-project.eu.

Šis pranešimas parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio pranešimo turinį atsako Neringos savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Share This