Seimo Aplinkos komiteto narys Linas Balsys Žinių radijo laidoje „Aš manau!“ ramino kritikus, kurie teigia, kad biokuro plėtra gali padaryti nepataisomos žalos aplinkai ar išnaikinti Lietuvos miškus.

Šaltiniai: www.delfi.lt, www.ziniur.lt

 

 

DELFI (V.Kopūsto nuotr.)

„Praėjusiam Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje turėjome susitikimą su generaliniu urėdu ponu Benjaminu Sakalausku, tai aš ir klausiau, kaip čia su tuo miško kirtimu, ar čia mes neiškirsim viso miško, plėtodami biomasės gamybą. Tai iš tikrųjų generalinis urėdas patikino ir skaičiais net įrodė, kad Lietuvos miško augimas ir priaugimas, lyginant su kirtimais, yra gana subalansuotas ir visos lentelės rodo, kad mes nekertame savo miško, kad jisai nyktų, t. y. jisai yra tikrai atsinaujinantis, jisai atauga“, – Žinių radijui sakė L. Balsys.

Pasak jo, Lietuvoje yra didžiulis biomasės potencialas. Suderinus visas atsinaujinančios energijos rūšis, rusiškas dujas būtų galima užmiršti, įsitikinęs Seimo Aplinkos komiteto narys.

„Plėtodami biomasės, biokuro ir biodujų, nepamiršdami vėjo, kas yra labai svarbu, ir saulės tam tokiam labiau mikro lygmenyje, nes saulės energetika turi tą savo nišą labiau individualių namų sektoriuje. Visa tai kombinuojant mes Lietuvoje galim visiškai save apsirūpinti ir šiluma, ir elektros energija. Nepamirškim, dar paskutinis dalykas – turėsim elektros biržą ir biržoje visada bus rinkos kainos prieinamos elektros energijos. Taip rusiškas dujas galima pamiršti, palikti jų tiktai tiek, kiek reikia buitiniams vartotojams – virti, kepti – arba pramonei, kuri naudoja dujas kaip žaliavą“, – kalbėjo L. Balsys.

Visą laidą galite paklausyti paspaudę ant šios nuorodos:

http://www.ziniur.lt/archyvas/2012/293/as-manau-/18464/biokuro-pletra-%E2%80%93-ar-orientuodamiesi-i-piguma-nepadarysime-zalos-aplinkai

Share This