Auganti ekonomika, lemia ir augantį vartojimą, todėl išmetamų atliekų kiekis nepaliaujamai didėja. Remiantis mokslininkais, viena dažniausių komunalinių atliekų yra plastikiniai maišeliai, kurių Europos Sąjungoje kasmet sunaudojama maždaug 800 tūkst. tonų, tačiau vos 6 proc. jų yra perdirbami.

Žaliosios politikos institutas kartu su Jaunųjų žaliųjų organizacija pradėjo iniciatyvą „Plastikinių maišelių monstrai – keiskime įpročius aplinkos labui!“. Nors problemos mastas pasaulinis, tačiau globalių problemų sprendimas prasideda nuo mažų darbų. Todėl šiuo projektu siekiama ugdyti vartotojų sąmoningumą, skatinant rinktis aplinkai draugiškas pakuotes. Pagrindiniai projekto uždaviniai – gilinti gyventojų žinias apie pakuočių būvio ciklą ir įtaką aplinkai bei skatinti mažesnį aplinkai nedraugiškų ir sunkiai perdirbamų plastikinių maišelių vartojimą.

Remiantis Vilniaus universiteto Ekologijos ir aplinkotyros centro doc. dr. Gytautu Ignatavičiumi, dėl kontaktų su plastikiniais maišeliais gali žūti gyvūnai, jie kenkia ekosistemoms, teršia vandens telkinius, gali užkimšti kanalizacines ir melioracines sistemas, vizualiai ir estetiškai teršia kraštovaizdį, jų gamyba yra susijusi su naftos išteklių naudojimu ir aplinkos tarša, o gamtoje plastikiniai maišeliai ỹra nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų metų.

Rugsėjo 19 d. 14.30 val. Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje vyks mokomasis seminaras „Atsakingas plastiko vartojimas: kaip keisti įpročius ir kaip tuo užkrėsti kitus?“. Užsiregistruoti į seminarą galite el. paštu sarune.dargyte@gmail.com., laiške nurodykite savo vardą, pavardę bei el. paštą.

Iki spalio 9 d. renkama savanorių komanda, kuri prisijungs prie socialinės akcijos „Maišelių monstrai“, jos metu bus ugdomas gyventojų sąmoningumą bei kviečiama plastikinius maišelius keisti į daugkartinio naudojimo, aplinkai draugiškus maišelius bei pakuotes. Daugiau informacijos el. paštu sarune.dargyte@gmail.com arba telefonu +3706 574 6432.

Projektas finansuojamas iš Vilniaus miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos rėmimo 2017 metų specialiajai programai patvirtintų asignavimų.

Share This