plastic-pollution-bags

Žaliosios politikos institutas kviečia Lietuvoje veikiančius prekybos centrus pasirašyti įsipareigojimą mažinti plastikinių maišelių vartojimą bei skatinti savo pirkėjus vartoti atsakingai.

Pasak Žaliosios politikos instituto prezidento Remigijaus Lapinsko, šia iniciatyva siekiama atkreipti prekybos centrų dėmesį į jų atsakomybę dėl didelio plastikinių maišelių naudojimo ir aplinkos jais taršos.

„Plastikinių pirkinių maišelių vartojimas tampa didele problema visame pasaulyje, nes jie dažniausiai nepatenka į atliekų šalinimo ir perdirbimo sistemas, o kaupiasi aplinkoje. Šiais metais Europos Sąjunga paragino šalis nares imtis iniciatyvų, mažinant plastikinių maišelių suvartojimą. Kokios tai bus iniciatyvos, valstybės turi nuspręsti pačios. Mūsų manymu, verslas jau dabar, nelaukdamas sprendimų „iš viršaus“ gali imtis iniciatyvų, kurios padėtų sumažinti taršą plastikiniai maišeliai. Dabar kai kuriuose prekybos centruose pardavinėjami plastikiniai pirkinių maišeliai su yrimą skatinančiais komponentais nesuyra pilnai ir jų skiautės lieka bei teršia dirvožemį, vandenis. Verslas, spręsdamas šią problemą ir gamindamas visiškai biologiškai suyrančius maišelius, galėtų įgyti konkurencinį pranašumą rinkoje. Prekybos centrai taip pat turėtų imtis plastikinių maišelių mažinimo ir atsakingo vartojimo skatinimo politikos“, – sakė R. Lapinskas.

Žaliosios politikos instituto parengtame ir Lietuvoje veikiančių prekybos centrų vadovams išsiųstame įsipareigojime kviečiama ant stendų prie plastikinių mokamų pirkinių maišelių bei plonųjų nemokamų plastikinių maišelių dalinimo ar pardavimo vietų skelbti informaciją apie šių maišelių sudėtį ir taršos jais žalą aplinkai bei žmogui, skatinti plastikinių maišelių naudoti kuo mažiau ir pateikti informaciją apie jų alternatyvas (daugkartinius, pagamintus iš biologiškai pilnai suyrančių medžiagų), informaciją apie teisingą maišelių rūšiavimą.

„Dažnai pastebime, kad perkant produktus kasininkai patys sudeda į plastikinius plonuosius maišelius jau ir taip supakuotus produktus taip neugdydami pirkėjų atsakingumo. Tikimės, kad prekybos centrų vadovai, pasirašydami šį įsipareigojimą, švies savo personalą apie plastikinių maišelių žalą aplinkai ir mokys juos ugdyti pirkėjų įprotį nedraugiškų aplinkai maišelių naudoti kuo mažiau“, – sakė R. Lapinskas.

Apie atsakingiausius prekybos centrus bei geriausias jų iniciatyvas, mažinant plastikinių maišelių vartojimą, Žaliosios politikos institutas planuoja informuoti ir visuomenę.

Prekybos centrus siųsti pasirašytus įsipareigojimus bei informaciją apie savo iniciatyvas kviečiame iki liepos 3 d. e. paštu sonata.dirsyte@zaliojipolitika.lt

Share This