Prekybos centre „Panorama“ siautė plastikinių maišelių monstras, raginęs lankytojus iškeisti plastikinį maišelį į medvilninį, daugkartinio naudojimo krepšį. Monstro kostiumas demonstravo, kiek plastikinių pirkinių maišelių per metus statiškai sunaudoja vienas vilnietis.

Maišelių monstras susilaukė praeivių dėmesio – žmonės bendravo su juo, įsitraukė į diskusijas apie plastikinio maišelio gamybos ir tvarkymo kaštus aplinkosauginiu požiūriu.

Akcijos metu ir savanoriai kalbino praeivius, klausė, ką jie žino apie plastiko vartojimą, kvietė prieiti prie mobilaus stendo ir iš profesionalaus lektoriaus daugiau išgirsti apie mikroplastiko taršos problemą, mikroskopu apžiūrėti mikroplastiko mėginius. Mobiliame stende praeiviai galėjo susipažinti su plastiko suvartojimo kiekiais, perdirbimo ir antrinio panaudojimo mastais, poveikiu gamtinei aplinkai ir ekonomikai.

Akcija buvo siekiama ugdyti tvaraus ir atsakingo vartojimo įpročius, skatinant vilniečius rinktis aplinkai draugiškas pakuotes.

Projektas finansuojamas iš Vilniaus miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos rėmimo 2018 metų specialiajai programai patvirtintų asignavimų.

Share This