Dalinamės naujuoju mūsų projekto „Low Carbon Logistics“ leidiniu! Čia pristatome rekomendacijas žaliosios politikos priemonių taikymui logistikoje, paremtas keturių valstybių – Lietuvos, Švedijos, Lenkijos ir Vokietijos – geraisiais pavyzdžiais.

Pagrindiniai viešojo sektoriaus intervencijos būdai, padėsiantys gerinti aplinkos būklę, sudaro platų spektrą, apimantį ir tradicinius reguliuojančius teisės aktus, ir ekonominius rinkos reguliavimo metodus tokius kaip papildomi mokesčiai, subsidijos, tarifai, lengvatos bei planavimo priemones ir savanoriško įsipareigojimo prisiėmimo skatinimą. Mūsų pristatomos įvairios konkrečios priemonės yra skirtingai įsitvirtinusios minėtose valstybėse, bet tuo pačiu gali būti pavyzdys ar įkvėpimas įgyvendinti kuo daugiau iš šių sprendimų, reikalingų aplinkos būklei gerinti ir visuomenės įpročiams keisti.

Kartu pateikiame ir mūsų rekomendacijas jau taikant šias žaliosios politikos priemones ir tikimės, kad visa informacija prisidės prie žalesnių miestų kūrimo!

Leidinį galite rasti čia: http://zaliojipolitika.lt/wp-content/uploads/2019/07/LT22.pdf

Share This