Vilniaus „Raganiukės teatre“ jau prasidėjo paruošiamieji darbai spektaklio vaikams pastatymui pagal Lietuvos Nacionalinės Premijos laureatės Jurgos Ivanauskaitės kūrinį Stebuklinga spanguolė. Spektaklio premjera numatoma šių metų kovo mėn. pabaigoje.

Tai draugystės, pagarbos ir meilės gamtai istorija, kurią pasakoja fantastinės Lietuvos gamtos būtybės. Šios išskirtinės pasakos inscenizacijoje bus atskleistas ne tik Lietuvos gamtos grožis, pagoniško santykio su gamta paslaptingas žodis, vaizdas, garsas, bet ir ekologinė žinutė vaikui suprantama meno kalba. Duris į gamtos paslaptį ir jos žodį mums atvers stebuklinga spanguolė – pati švariausia Lietuvos uoga, kuri pagal senąjį lietuvišką pasakojimą atsirado Čepkelių raiste iš išbarstytų laumių rubininių karolių. Stebuklinga spanguolė yra lietuvių meninis žodis, kūrybinis prisilietimas prie visame pasaulyje reikšmingos ekologinės tematikos.

To paties pavadinimo kaip ir J. Ivanauskaitės kūrinys spektaklis „Stebuklinga spanguolė“ yra ne tik Lietuvos vaiko širdį glostantis, gamtos ir paties vaiko pasaulį atveriantis kūrinys, bet ir šiuolaikinis J. Ivanauskaitės dialogas su kitais humanizmo šaukliais – L. Carollu, J. Lennonu.

Spektakliui bus sukurtos fantastinių gamtos būtybių kaukės, kostiumai, autentiška J.Ivanauskaitės kūriniui scenografija – alegorinės, paslaptingos erdvės. Į gamtos ir vaiko gelmę kviečiantis spektaklis kalba tvirtu ir kartu juslumu apgaubtu žodžiu, garsu, vaizdu. Tai improvizacija muzika, šokiu, aktorių vaidybą išryškinančia judesio plastika ir tarsi visuotinis balsas pasirodančiu lėlių žodžiu.

Jūs galite paremti „Raganiukės teatro“ pastatymą pagal J. Ivanauskaitės kūrinį vaikams „Stebuklinga spanguolė“ neturėdami milijono kišenėje ir taip prisidėti prie naujausio teatro pastatymo.

Atsidėkojant už paramą jums bus suteiktas rėmėjo bilietas, kuris jums suteiks galimybę pirmiesiems pamatyti spektaklį, o jūsų vardas ir pavardė bus įtraukti į „Raganiukės teatro“ garbės lentą. 

Share This