Laikantis karantino reikalavimų svarbu išlaikyti ar susiformuoti sveikesnės mitybos įpročius. Juk stiprus imunitetas – viena iš viruso prevencijos priemonių. Viena iš išeičių – vietinio, sezoninio, su rūpesčiu užauginto ar pagaminto maisto vartojimas. Dar geriau, jei sveikesnis maistas ne tik užauginamas, bet ir į namus atkeliauja aplinkai draugiškesniais būdais. Kviečiame susipažinti su tokias paslaugas siūlančiomis platformomis: 

Kaimas į namus – projektas, padedantis ūkininkams patiems be tarpininkų užmegzti tiesioginius ryšius su vartotojais. Kaip tai veikia? 

1. Kuriasi vartotojų bendruomenės. Patogiausia suburti grupę žmonių, kurie dirba arba gyvena artimoje kaimynystėje. 

2. Bendruomenė formuoja užsakymą ūkininkui. 

3. Užsakyti produktai pristatomi į pageidaujamą vietą.  

Alpana unpacked – beatliekinių (angl. Zero waste) parduotuvių pradininkai Lietuvoje. Parduotuvės asortimente Lietuvos ūkininkų produkcija, ekologiški vaisiai ir daržovės, džiovinti vaisiai, riešutai, sėklos ir šaldyti produktai. Šiuo metu perkant už daugiau nei 35 € – pristatymas į namus Vilniuje nemokamas. 

Kitoks daržas – gamtinės žemdirbystės darže augintos daržovės parduodamos krepšelių principu. Gaunamas ūkyje auginamų sezoniškų daržovių, uogų ir prieskoninių augalų rinkinys, pristatomas vieną kartą per savaitę. Šiuo metu „Kitokiame darže” sandėliukų sezonas, kurio metu siūlomi rūsyje ir sandėliukuose sukaupti produktai: daržovės, pačių pagaminti rauginti ir džiovinti produktai. Žaliasis sezonas prasideda balandį ir tęsiasi iki lapkričio mėnesio. 

Vilkės ūkis – dar vienas gamtinės žemdirbystės principais grįstas ūkis teikiantis paslaugas krepšelių principu į pristatymo punktus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, arba į namus. 

Zeroteka/Bioteka – prekių be atliekų ir kitų ekologiškų produktų parduotuvė prekes pristato į namus, o norintys atvykti į vietą, gali perspėti apie savo pirkinius telefonu ir gaus jau suruoštą krepšelį. 

Livin – ekologiški maisto, švaros ir kiti produktai, kuriuos pristato per kurjerius arba į siuntų terminalus visoje Lietuvoje. Pristatymas gali trukti ilgiau nei įprastai dėl išaugusios paklausos. 

Jei nėra nuotaikos ar galimybių gaminti patiems, galima užsisakyti jau pagamintą patiekalą. Tam padės:

Wolt – maisto į namus pristatymo platforma Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Čia gausus pasirinkimas įvairiausių patiekalų, o atvežtą maistą kurjeris paliks prie durų be tiesioginio kontakto. Rekomendacija – užsisakyti patiekalus iš mažų restoranėlių ar kavinių, ne didžiųjų ar greito maisto tinklų. Beje, „Wolt“ kartu su partneriais „South Pole“ apskaičiuoja anglies dvideginio kiekį, kuris buvo išskirtas pristatant „Wolt“ užsakymus ir jį kompensuoja remdami pripažintus ir sertifikuotus projektus, kompensuojančius CO2 žalą. 

Holigans – vegetariško ir veganiško maisto restoranas Vilniuje, tiekiantis maistą iš ekologiškų ir sveikų produktų. Gamina dienos pietus, siūlo pagrindinius patiekalus ir desertus. Galima užsisakyti naudojantis Wolt arba pasinaudoti nauja paslauga – Holigans drive ir atsiimti maistą neišlipant iš savo automobilio (o dar geriau – nenulipant nuo dviračio!). 

Jurgis ir drakonas – šeimos restoranas. Neapolietiškų picų picerijos meniu gausu vegetariškų ir veganiškų pasirinkimų. Restoranas rūpinasi ne tik tvarumu, bet yra socialiai atsakingas. Jų pica nemokamai gali mėgautis mobilių tyrimų taškų darbuotojai. Restorano maistą galima užsisakyti internetu. 

Sweet root – lėto, sezoninio ir vietinio maisto restoranas Vilniuje. Norintiems ypatingos patirties karantino metu kviečia pasimėgauti degustacine vakariene dviems, kurią galima atsiimti restorane Užupyje arba už papildomą mokestį pristatoma į namus. 

Share This