Lapkričio mėnesį  VšĮ „Žaliosios politikos institutas“ lektoriai, pristatydami seminarų ciklą „Taupykime energiją“, lankėsi Kauno, Kėdainių, Prienų, Molėtų ir Vilniaus rajonuose.

Lapkričio mėneį Vilkijos žemės ūkio mokykloje prasidėję seminarai, kvietę dalyvius susirūpinti klimato kaita, daugiau sužinoti apie atsakingą vartojimą, energijos išteklių taupymą ir atsinaujinančią energiją, pritraukė ne tik šios mokyklos mokinius, bet į juos aktyviai įsitraukė ir dėstytojai. Išgirdę apie biokuro kaip atsinaujinančios energijos šaltinio privalumus ir ženklų pranašumą kainos prasme lyginant su gamtinėmis dujomis, dėstytojai pasidžiaugė, jog mokykla taip pat yra įsirengusi biokuro katilą, kuris jau senokai atsipirko ir mokykla apšildoma gerokai pigiau nei anksčiau. Seminarų metu vyko ne vienpusis seminaro dėstymas, o aktyvus bendravimas bei diskusijos.

Kėdainių Lančiūnavos profesinio rengimo centre ir Alantos technologijų ir verslo mokykloje mokiniai labiausiai domėjosi atsinaujinančia energetika ir jos pritaikymu gyvenamuose namuose, atliekų rūšiavimu. Klimato kaitos, energijos išteklių, atsakingo vartojimo, energijos taupymo bei atsinaujinančios energijos išteklių temas pristatė tokie kompetentingi savo sričių ekspertai kaip Martynas Nagevičius (Lietuvos atsinaujinančių išteklių energijos konfederacijos prezidentas), Remigijus Lapinskas (Lietuvos biomasės energetikos asociacijos „LITBIOMA“ prezidentas), Ginataras Saldžiūnas (VšĮ „Žaliosios politikos institutas“ direktorius) bei Gintas Umbrasas (UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ direktorius).

Itin išsiskyrė „Taupykime energiją“ paskaitos Girionyse esančioje Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje. Šioje kolegijoje tarp dėstomų dalykų yra ir atsinaujinanti energetika, todėl mokiniai ir mokytojai labiausiai domėjosi šia tema bei turėjo galimybę pagilinti savo žinias. Į Girionyse vykstančius seminarus „Taupykime energiją“ žinių pasisemti atvyko ir mokytojai iš aplinkinių gyvenviečių.

Seminarai „Taupykime energiją“ domina ne tik profesines aukštąsias mokyklas bei kolegijas, bet ir bendruomenes. Tuo seminaro „Taupykime energiją“ organizatoriai įsitikino susilaukę kvietimo atvykti į Dūkštas (Vilniaus raj.), Pikelionis (Prienų raj.) ir Giedraičius (Molėtų r.). Dūkštose ir Pikelionyse vietos gyventojai domėjosi taupymo galimybėmis naudojant atsinaujinančios energijos išteklius: diegiant saulės kolektorius karšto vandens ruošimui, biokuro katilus. Giedračiuose bei Neries regioninio parko direkcijoje į seminarus susirinko vietos mokytojai, girininkijos darbuotojai bei kiti bendruomenės atstovai, kurie aktyviai domėjosi žmogaus poveikiu aplinkai ir taip pat su atvykusiais lektoriais pasidalijo žiniomis apie savo teritorijos miškus bei aktualias vietos rūšiavimo problemas.

  102_2148

102_2152

103_2309

103_2310

103_2319

Share This