Ateities energetika yra žalios spalvos, tvari ir švari. Į Lietuvą ketinama atvesti beveik 180 milijonų eurų siekiančias investicijas, kurios būtų naudojamos antros kartos biodegalų gamyklai statyti ir industrijai sukurti. Tai yra vertinga perspektyva valstybės lygmeniu, todėl „Žaliosios politikos institutas“ kartu su „Baltic Bioethanol“ siekia sudaryti sąlygas Lietuvai tapti pirmūne naujausios kartos biodegalų rinkoje, o Lietuvos ūkininkams suteikti galimybes už dalį savo ūkių šiaudų gauti organinių biotrašų bei papildomas pajamas. Šiame projekte sąlygos orientuotos į ūkininkų gerovę bei Lietuvos, kaip aukštųjų technologijų šalies, perspektyvą.

„Baltic bioethanol“ antros kartos biodegalų gamyklą preliminariai planuojama statyti vidurio Lietuvoje, sukuriant 50 000 t. metinę bioetanolio gamybą iš žemės ūkio atliekų – šiaudų. Tokia investicija Lietuvoje atneštų ne tik šimtus naujų darbo vietų, bet ir galimybę ūkininkams sudaryti pelningus, žiedinės ekonomikos principais grįstus kontraktus, kuriais jie užsitikrintų papildomas pajamas bei organines trąšas savo ūkiams.

Projekto plėtotojai ūkininkams siūlo itin lanksčias bendradarbiavimo galimybes. Pasirinktinai galima panaudoti iki 60 – 70 % ūkio šiaudų, siekiant išsaugoti vertingas medžiagas dirvožemyje ir taip pat didelę dalį jų grąžinant su organinėmis trąšomis. Pagal savo turimas technologijas ir resursus galima pasirinkti, kokio paruošimo lygio šiaudus norima parduoti biodegalų gamyklai. Kiekvienas kontraktas sudaromas individualiai, parenkant ūkininko pageidaujamas sąlygas.

„Žaliosios politikos institutas“ veikia nuo 2011 metų. Organizacija sistemingai plėtoja tarptautinio bendradarbiavimo, aplinkosaugos ir darnios plėtros projektus.

Norint sužinoti daugiau ar dalyvauti projekte, maloniai kviečiame susisiekti su projekto koordinatore Viktorija Dvaržecke: el. p. viktorija@zaliojistrategija.lt, tel. nr. +37060136866.

Share This