Siuntos pristatomos riedziais_1

Nuo liepos mėnesio Vilniaus senamiestyje ir atostogų sostine vadinamoje Palangoje siuntos pristatomos nauju būdu – riedžiais. Taip bendrovė „DPD Lietuva“ siekia mažinti CO2 (anglies dioksido) emisiją ir atkreipti visuomenės dėmesį į aplinkosaugos problemas.

„Riedžiais siuntos pristatomos Vilniaus senamiestyje – ten, kur yra sudėtingos eismo sąlygos: daug vienos krypties eismo gatvių, dažnos transporto spūstys, sunku rasti vietą automobiliui pastatyti. Palangoje eismas vasarą taip pat suintensyvėja, daug poilsiautojų, žmonės atsipalaidavę, mažiau atidūs, todėl darbo sąlygos kurjeriams gana sudėtingos. Užteko vos kelių dienų, kad įsitikintume riedžių pranašumu prieš standartinius krovininius autobusiukus, jie – greitesni, manevringesni, efektyviau teikiamos paslaugos. Kitas mums svarbus aspektas – mažiau sunaudojame degalų ir išskiriame CO2. Tikime, kad tokiu būdu bent nedidele dalimi prisidedame prie aplinkos tausojimo“, – sakė Indrė Puišė, UAB „DPD Lietuva“ generalinė direktorė.

Riedžiais pristatomos smulkios siuntos – vokai ir siuntiniai iki 3 kg svorio. Yra apskaičiuota, kad per dieną vienas kurjeris su riedžiu nuvažiuoja iki 30 km. Planuojama, kad per liepą ir rugpjūtį riedžiais bus pristatyta apie 5000 vnt. siuntų.

„Siuntų pristatymas riedžiais – tik pradžia, esame numatę ir kitas priemones, kurios prisidėtų prie CO2 emisijos mažinimo. Tokiu būdu, žingsnis po žingsnio, kursime draugišką aplinkai bendrovę. Be to, tikimės savo pavyzdžiu paskatinti partnerius, klientus ir visuomenę nebūti abejingais ir kiekvienam pagal išgales prisidėti prie mus supančios gamtos išsaugojimo“, – ragino I. Puišė.

Siuntos pristatomos riedziais_2

Pasak Žaliosios politikos instituto direktoriaus Gintaro Saldžiūno, CO2 emisija ir jos sukeliama klimato kaita šiandien yra tapę didžiausiu pasaulio iššūkiu. Šių metų gegužę anglies dioksido kiekis Žemės atmosferoje pirmą kartą per visą žmonijos istoriją viršijo 400 mln. dalių (ppm). Mokslininkai teigia, kad toks didelis CO2 kiekis atmosferoje buvo tik prieš keletą milijonų metų. Per metus visame pasaulyje į atmosferą patenka daugiau nei 30 mlrd. tonų anglies dioksido.

„Nors Lietuvoje išmetama CO2 emisija sudaro tik 0,006 proc. viso pasaulio kiekio, ir, atrodo, jokios įtakos bendrai pasaulio klimato kaitai neturi, tačiau kiekviena aplinką tausojanti iniciatyva ne tik prisideda prie aplinkos tausojimo, bet ir tampa sektinu pavyzdžiu, skatinančiu prie taršos mažinimo prisidėti vis daugiau įmonių. Žaliosios politikos institutas visuomet skatina ir remia tokias socialiai atsakingo verslo iniciatyvas, kaip įmonės „DPD Lietuva“. Tik savo kasdieniame gyvenime, darbo aplinkoje mažindami vartojimą, taupydami energijos resursus ir mažindami taršą prisidėsime prie globalaus tikslo – sukurti aplinką, kurioje būtų gera gyventi ne tik mums, bet ir ateities kartoms“, – teigė Gintaras Saldžiūnas.

UAB „DPD Lietuva“ siuntų pristatymo riedžiais projektas yra tarptautinės DPD grupės daugelyje Europos šalių įgyvendinamos aplinkos tausojimo iniciatyvos „Total Zero“ dalis. Šios iniciatyvos tikslas – mažinti bendrovės veiklos metu sukuriamą anglies dioksidą, kompensuoti neišvengiamai sukuriamą taršą per gamtosaugos projektus ir tokiu būdu neutralizuoti kiekvienos siuntos paliekamą CO2 pėdsaką. Siuntos, kurių pristatymo metu sukurtas CO2 neutralizuojamas, simboliškai vadinamos „žaliosiomis“.

Kaip pastebėjo I. Puišė, pati „žaliųjų“ siuntų idėja, nėra nauja. Tačiau DPD, skirtingai nuo kitų kompanijų, tai daro savo sąskaita, skirdama dalį bendrovės pelno. „Žaliosios“ mūsų klientų siuntos papildomai nebus apmokestinamos, paslaugos ir toliau bus teikiamos pagal įprastai taikomus įkainius“, – sakė I. Puišė.

„Total Zero“ iniciatyva įgyvendinama visus veiksmus koncentruojant į 3 pagrindines sritis: DPD veiklos metu neišvengiamai sukuriamo ir į aplinką išmetamo CO2 nuolatinį matavimą, CO2 mažinimą tobulinant bendrovėje vykstančius procesus, pvz.: Didžiojoje Britanijoje rengiami ekologiško vairavimo kursai, Hamburge (Vokietija) siuntos pristatomos dviračiais, Nyderlanduose DPD transporto priemonės naudoja suslėgtas gamtines dujas, ir taršos kompensavimą įgyvendinant tarptautinius aplinkosauginius projektus. Tarptautinė DPD grupė investuoja į 3 globalius gamtosauginius projektus: Kolumbijos miškų, dar vadinamų planetos plaučiais, atsodinimą, liucernos pašarų gamybos pertvarkymą Prancūzijoje pakeičiant iškastinį kurą vietinės gamybos biomase, bei biodujų reaktorių įrengimą Kambodžos kaimo vietovėse, kad kurui nebūtų kertami visžaliai miškai.

 Tarptautinė DPD grupė ekologijos problemomis rūpinasi jau ne vienerius metus. Pavyzdžiui, CO2 emisiją skaičiuoja jau nuo 2006 m., o 2012 m. ėmėsi įgyvendinti aplinkos tausojimo iniciatyvą „Total Zero“. Ši iniciatyva jau plėtojama Belgijoje, Nyderlanduose, Liuksemburge, Vokietijoje, Prancūzijoje, Šveicarijojoe, Didžiojoje Britanijoje, o šių metų liepos 1 d. prie jos prisijungė DPD padaliniai Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Kroatijoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Čekijoje ir Vengrijoje. Netrukus „Total Zero“ iniciatyva apims beveik visas Europos šalis.

 Aplinkos tausojimo idėjos ir projekto „Total Zero” iniciatorė – pagrindinė DPD akcininkė „GeoPost”. Ji bendradarbiauja su prancūzų kompanija „CDC Climat”, kuri parinko veiksmingiausias CO2 kompensavimo priemones.

„CDC Climat“ yra dukterinė „Caisse desDépôts” įmonė, įkurta 2010 metais, jos pagrindinė veikla – kova su klimato kaita atliekant poveikio aplinkai tyrimus, investuojant į „eko-paslaugas“ teikiančias bendroves ir teikiant aplinkosauginių projektų investicijų bei įgyvendinimo konsultacijas.

 UAB „DPD Lietuva“ informacija

 

Share This