„Esame pirma karta, taip stipriai jaučianti klimato kaitos pasekmes, ir paskutinė, galinti ką nors pakeisti“, – yra pasakęs Barackas Obama.

Būdamas galingiausios valstybės vadovas, jis reikšmingai prisidėjo prie aplinkosaugos pokyčių. Kaip politikų darbą skatinant tvaresnį verslą ir kuriant tvaresnę visuomenę papildo kūrybos sektorius?

Vis daugiau atlikėjų, dailininkų, dizainerių atkreipia dėmesį į aplinkosaugos problemas ir skleidžia žinią apie poreikį tausoti gamtą. Ar menas turi galios keisti žmonių įpročius? Kada estetinė meno funkcija skatina veikti? Ar apskritai korektiška iš meno tikėtis poveikio ekologiniam sąmoningumui?

Apie „paskutinės ką nors pakeisti galinčios kartos“ iššūkius lapkričio 26 d. 12 val. virtualiame renginyje diskutuos aplinkosaugos ekspertai ir savo darbais pasaulį keičiantys menininkai:

AURELIJA MAKNYTĖ

Menininkė, dėstytoja, parodos „Gamtos kabinetai“ autorė, šiuo metu kuriantį projektą apie „partizaną bebrą melioracijos peizaže“.

RŪTA SPELSKYTĖ-LIBERIENĖ

Menininkė, menotyrininkė, parodos „Sodas Miškas“ autorė, šiais metais pelniusi „Art Vilnius“ jaunojo menininko prizą.

MARIJUS GAILIUS

Žurnalistas, rašytojas, ekologinės antiutopijos „Oro“ autorius, pernai pelnęs metų knygos suaugusiesiems prizą.

IEVA BUDRAITĖ

Žaliosios politikos instituto direktorė.

 

Diskusijos įrašas:

Diskusija skirta paminėti fotografijų parodos „Kontaktas: žmogaus įtaka gamtai“ atidarymą. Paroda eksponuojama Gedimino pr. 27. Fotografijas apžiūrėti galima lapkričio 25 – gruodžio 15 dienomis (tik iš lauko).

Projektą „Kontaktas: žmogaus įtaka gamtai“ įgyvendina Žaliosios politikos institutas bendradarbiaudamas su Vilniaus miesto savivaldybe, naudojant Aplinkosauginio švietimo rėmimo programos lėšas. Projekto partneris: aplinkai draugiškos kosmetikos gamintojas Solidu.

Share This