2014 m. kovo mėnesį VšĮ „Žaliosios politikos institutas“ komanda, pabaigusi 50 „Taupykime energiją“ seminarų ciklą aplink Lietuvos kaimelius pradėjo vykdyti „Taupykime energiją“ akcijas ir per pirmuosius mėnesius jau spėjo apsilankyti daugiau nei dešimtyje skirtingų Lietuvos vietovių: Aukštadvaryje, Vilniuje, Naujasodžio, Alantos ir Balininkų kaimuose, Klaipėdoje, Činčikų ir Giedraičių kaimuose, Rūdiškėse bei Kaune.

Specialiai suformuota VšĮ „Žaliosios politikos institutas“ akcijų organizavimo komanda kvietė žmones sužinoti apie energijos taupymą, pasirašyti įsipareigojimą taupyti bei sudalyvauti energiją taupančių prizų loterijoje.

Kiekvienas, įsipareigojęs taupyti energiją, dalyvavo momentinėje loterijoje, kurioje galima laimėti energiją taupančią lemputę – taip kiekvieną kartą pralošta po 10-imt žmonėms jau žinomų ir buityje dažnai naudojamų energiją taupančių lempučių, ir 3 naujos kartos LED lemputės. Visi pasižadėję taupyti akcijų vykdymo pabaigoje dalyvaus didžiojoje loterijoje, kurios laimėtojas galės džiaugtis nauju biokuro katilu savo namo šildymui. Taip akcijų dalyviai ne tik paskatinami aktyviau dalyvauti, domėtis energijos taupymo priemonėmis, bet ir susipažinti su jų pritaikymu namuose.

Neseniai pradėtos vykdyti akcijos jau sulaukė nemažai susidomėjimo – pasiklausyti ir sudalyvauti loterijoje susirenka ne tik suaugusieji, bet ir jų vaikai. Šį mėnesį Giedraičiuose vykusioje akcijoje susirinko ypač daug klausytojų, tarp jų ir vaikų. Vienas jų, paklaustas kodėl reikia taupyti energiją atsakė: „Kad būtų pigiau ir kad pingvinai turėtų kur gyventi“. VšĮ „Žaliosios politikos institutas“ komanda džiaugiasi galimybe skleisti žinias apie energijos taupymą ir jos būdus taip pasiekdama ir sąmonindama Lietuvos žmones ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir mažuose kaimeliuose.

Share This