Dėl atskirties tarp didžiųjų Lietuvos miestų ir regionų sunerimę ekspertai ieškos būdų, kaip atgaivinti regionus ir užtikrinti konkurencingą jų ateitį. Anot ekspertų, prie regionų augimo gali prisidėti žaliosios energetikos vystymas. Šį kartą dėmesys nukreiptas į Tauragės kraštą.

Rugsėjo 28 d. Tauragės kultūros rūmuose vyksiančioje konferencijoje „Žalioji strategija verslui: planas Tauragės regionui“ susitiks ekonomikos, žaliosios politikos bei socialiai atsakingo verslo specialistai ir sieks kelti verslumo dvasią regione, skatinti žmones pradėti savarankišką verslą bei ugdyti domėjimąsi žiedine ekonomika, žaliąja logistika, atsinaujinančia energetika bei kitomis inovatyviomis temomis.

„Emigracija, gerai apmokamų darbo vietų stoka – tai iššūkiai, su kuriais šiuo metu susiduria dauguma Lietuvos regionų. Ne išimtis ir Tauragės kraštas. Tačiau šio miesto ambicingumas ir kryptingas žaliojo sektoriaus vystymas leidžia manyti, kad netrukus galime tikėtis intensyvaus ekonominio regiono augimo“ – teigia konferencijos iniciatorius, Žaliosios politikos instituto direktorius Remigijus Lapinskas.

Tauragės regiono pasiekimai žaliajame sektoriuje akivaizdūs – išnaudojama saulės, vėjo, vandens energija, įrengtas didžiausias Lietuvoje vėjo jėgainių parkas, dumblo perdirbimo įrenginiai, statomos saulės baterijos. Anot R. Lapinsko, Tauragės potencialas – didžiulis, tačiau siekiant jį išnaudoti, reikalingi inovatyvūs sprendimai tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje.

R. Lapinsko įsitikinimu, žaliojo verslo plėtra ypač naudinga tuo, kad vienu metu padeda spręsti kelias ypač opias problemas: „kurdami tvarią ekonomiką ir suteikdami kokybiškas bei „žalias“ darbo vietas mes ne tik kovojame su nedarbu, bet ir prisidedame prie klimato kaitos mažinimo.“ Pasak Tauragės savivaldybės mero Sigito Mičiulio, suvokimas apie klimato kaitos neišvengiamumą yra vienas iš pagrindinių veiksnių, kodėl Tauragė orientuojasi į žaliąjį sektorių. „Tauragės rajono savivaldybė seka pasauline praktika ir pritaria Paryžiaus klimato kaitos susitarimui, kurį pasirašė 195 pasaulio valstybių lyderiai. Lietuva yra viena iš susitarimo narių, todėl CO2 ir kitų šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimų mažinimas yra ne tik didžiųjų pasaulio valstybių, bet ir visų, net mažiausių Lietuvos miestų, reikalas. Todėl prieš porą metų Tauragė išsikėlė tikslą – tapti ekologiškiausia ir aplinkai draugiškiausia savivaldybe Lietuvoje. To siekiame taikydami kompleksines priemones, tarp kurių ekologinio turizmo, ekologinės žemdirbystės skatinimas, investicijų pritraukimas į atsinaujinančios energetikos sektorių ir kitos priemonės.“

Tauragės mero teigimu, jau dabar miestą pasiekia konkretūs siūlymai žaliojo verslo vystymui. „Esame gavę keletą siūlymų, tarp kurių ir atsinaujinančia energija varomų transporto priemonių gamyba. Trumpai tariant, galimybės vystyti žaliąjį sektorių didžiulės, tik reikia žmonių, kurie tuo užsiimtų“.

„Žaliojo verslo sritys apima atsinaujinančią energetiką, atliekų tvarkymą, inovacijų kūrimą, smulkiuosius amatus, ekologinį ūkininkavimą, dalinimosi ekonomikos įgyvendinimą bei dar daug sričių. Tad galimybių spektras platus – reikia tik imtis jas įgyvendinti.“ – S. Mičiuliui antrina R. Lapinskas. Jo teigimu, konferencijos metu bus galima ne tik pasisemti idėjų, bet ir susipažinti su praktiniais įgyvendinimo pavyzdžiais, užduoti klausimus profesionaliems ekonomikos, žaliosios politikos bei socialiai atsakingo verslo ekspertams.

Konferencijos organizatoriai tikina, kad tai pirmoji tokia konferencija Tauragės regione. Šią iniciatyvą palaiko ir Švedijos savivaldos atstovai. Organizatorių teigimu, konferencijos atidarymui skirtas specialus video sveikinimas, kurį konferencijos dalyviams skirs Stokholmo miesto planavimo ir aplinkos departamento direktorius Gustav Landhal.

Renginys nemokamas. Daugiau informacijos ir registracija www.zaliojistrategija.lt.

Share This