VšĮ „Žaliosios politikos institutas” ir jo suburti „Žalieji savanoriai“ šiandien, vasario 15 dieną, 12.30 valandą prie vyriausybės surengė pilietinę iniciatyvą „Nelaidokit žaliosios energetikos“. Jaunieji žalieji prie vyriausybės prieigų degė žvakutes ir į sniegą smaigstė juodu kaspinu perrištus vėjo malūnėlius taip siųsdami vyriausybei žinią: „Nelaidokit žaliosios energetikos“. Vėliau į vyriausybę buvo nuneštas A. Kubiliui skirtas viešas „Žalieji savanoriai“ kreipimasis.

„Mes norime, kad Lietuva judėtų į priekį, bet valstybė užuot skatinusi ir rėmusi žaliąją energetiką, stato vis naujas kliūtis ES projektų vykdytojams. Ar mes norime, kad vėjo, saulės, hidro energetika būtų visiškai nebevystoma Lietuvoje? Valdininkai visiškai nekompetetingai elgiasi žaliosios energetikos atžvilgiu: parama neišmokama, nors sutartys buvo pasirašytos teisėtai“, – sako Žaliosios politikos instituto direktorė Sigutė Dautartaitė.

„Žalieji savanoriai“ ne tik simboliškai vyriausybės prieigas papuošė malūnėliais su juodais kaspinais, bet taip pat laikė plakatus, kurie atkreipė dėmesį ne tik žurnalistų, bet ir praeivių dėmesį.

„Tokiose situacijose būtinas aiškumas ir skaidrumas, o sprendimai turi būti ilgalaikiai. Norime atkreipti visuomenės ir valdžios dėmesį, todėl, matyt, reikia skanduoti garsiai, kad NMA veiksmai sulauktų atitinkamo atsako. Šia protesto akcija tikimės priversti valdžią atkreipti dėmesį į teisės aktais nepagrįstą, mažąją žaliąją energetiką nakinančią politiką“, – sako savanorė Lina Palilionytė.

A. Kubiliui skirtame rašte pabrėžiama, kad tokie valdininkų veiksmai ne tik žlugdo jau dabar realizuotus žaliosios energetikos projektus, bet ir užkerta kelią naujiems. Taip pat prašoma išanalizuoti pastaruoju metu susidariusią padėtį mažosios atsinaujinančios energetikos sektoriuje, skirti atitinkamą dėmesį ir resursus situacijai ištirti, sudaryti galimybes mažųjų žaliosios energetikos projektų sėkmingam įgyvendinimui ir užtikrinti, kad atsinaujinanti energetika būtų realiu, o ne menamu Valstybės prioritetu.

„Tokią praktiką propaguojantys valdininkai kerta pasitikėjimą ES struktūrinių fondų normaliu, skaidriu funkcionavimu, taip pat kuria prastą valstybės įvaizdį, Žalioji energetika Europoje yra taip intensyviai skatinama, kad Lietuva negali ignoruoti ir privalo visais būdais remti ją, o ne elgtis kaip dabar – begėdiškai, neteisėtais būdais ją žlugdyti. Manau, kad valdžia privalo imtis griežtų veiksmų, kad ši problema būtų išspręsta“, – sako „Žalieji savanoriai“ atstovė Angelė Adomaitienė.

„Žalieji savanoriai“ pilietinę iniciatyvą nusprendė surengti po to, kai sužinojo apie NMA veiksmus stabdyti sutartis su vėjo, saulės ir vandens jėgainių statytojais. Tokie NMA veiksmai sukuria precedentą reikalauti grąžinti ES paramą iš ją jau gavusių žaliosios energetikos šalininkų.

Share This