Nuotr. šaltinis: http://www.taz.de/uploads/images/684x342/12111602_bundestag_dapd_web.jpg

Gegužės 27 d. Žaliosios politikos institute lankėsi Bundestago nariai, kuriuos lydėjo Vokietijos Federacinės Respublikos ambasadorius Matthias Mülmenstädt.

Susitikime su Žaliosios politikos instituto direktoriumi Gintaru Sandžiūnu dalyvavo Bundestago parlamentinės ryšių su Baltijos valstybėmis grupės pirmininkė, FDP, Maisto, žemės ūkio ir vartotojų apsaugos komiteto narė Dr. Christel Happach-Kasan, Bundestago PR su BV grupės pirmininko pavaduotoja, Aplinkos apsaugos, gamtosaugos ir reaktorių saugumo komiteto narė Marie-Luise Dött, Aplinkos apsaugos, gamtosaugos ir reaktorių saugumo komiteto narė Angelika Brunkhorst ir Sąjungos 90/Žaliųjų, Švietimo, tyrimų ir technikos vystymosi vertinimo komiteto ir Kultūros ir žiniasklaidos komiteto narys Arfst Wagner.

 Žaliosios politikos institutą Bundestago atstovai atvyko po susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite ir energetikos ministru Jaroslav Neverovič. Delegacija daugiausia domėjosi referendumu, kuriame lietuviai pasisakė prieš atominės elektrinės šalyje statymą, taip pat Žaliosios politikos instituto organizuota iniciatyva „Žmonės sprendžia“, Lietuvos alternatyvomis atominei energetikai, biokuro ištekliais, konkurencija energijos tiekėjų sektoriuje.

Susitikimo metu svečiai pripažino, kad Žaliosios politikos institute apie šiandieninę situaciją šalies energetikoje sužinojo daugiau, nei Energetikos ministerijoje.

Vokietijos Bundestago atstovai ne tik domėjosi Lietuvos praktika ir galimybėmis energetikos srityje, bet ir pasidalijo savo patirtimi. Svečiai papasakojo, kad Vokietijos elektros energijos tiekėjai savo vartotojams siūlo įvairias energijos taupymo priemones. Mokėjimus už įdiegtas naujausias technologijas, kurios padeda taupyti energiją, žmonėms jie paskirto 20 metų laikotarpyje. Štai todėl Vokietijos gyventojai už tiekiamą elektros energiją moka keliais centais brangiau, tačiau dėl taupymo priemonių jie gauna mažesnes sąskaitas. Taip pat elektros energijos kompanijos vykdo Europos Sąjungos direktyvas vienu procentu mažinti elektros energijos pardavimą gyventojams, bet savo pajamas padidina, nes diegia papildomas technologijas kartu su naujomis paslaugomis ir taip tarpusavyje konkuruoja. Tuo tarpu konkurencijos Lietuvos energijos tiekėjui – Lesto – nėra.

 

Share This