Ar Lietuva ne per dažnai pasinaudoja proga patylėti?

Taip garsiąją ką tik mirusio Prancūzijos prezidento Jacques’o Chirac’o Lietuvai adresuotą frazę performulavęs Marijus Gailius kvietė diskutuoti, ar Lietuva turi geopolitinį identitetą.

2003 m. Prancūzijos prezidentas tarė, kad mes praleidome progą patylėti.

Jis tai pasakė po dešimtuko šalių pareiškimo, kuriuo Lietuva ir kitos tuomet į Europos Sąjungą pretendavusios šalys parėmė JAV invaziją į Iraką.

Po 16 metų, kai Lietuva tapusi visaverte ES narė, ar ne per dažnai nutylime svarbiais tarptautinės politikos klausimais? Kuriais klausimais Lietuva galėtų pasisakyti dar garsiau: sovietų nusikaltimų, Kinijos agresijos prieš mažas valstybės, Rusijos grėsmės, klimato kaitos? Ar užtenka Lietuvai save pozicionuoti kaip Putino režimo kritikę? Ar apskritai Lietuva turi savo geopolitinį identitetą?

🔊 Marijaus Gailiaus kvietimu Žinių radijas eteryje Žaliosios politikos instituto vadovė Ieva Budraitė diskutavo su prof. Vytautu Landsbergiu, europarlamentaru Petru Auštrevičiumi, apžvalgininku Alvydu Medalinsku, istoriku prof. Šarūnu Liekiu ir filosofu prof. Gintautu Mažeikiu.

Laidos įrašas: https://www.ziniuradijas.lt/…/ar-lietuva-ne-per-daznai-pasi…

Share This