Nuotr. šaltinis: http://freediveuk.com/freediving/wp-content/uploads/co2-Emission.jpg

Nuotr. šaltinis: http://freediveuk.com/freediving/wp-content/uploads/co2-Emission.jpg

Kviečiame pasiklausyti „Žinių radijo“ laidos „Atviras pokalbis“ diskusiją tema „CO2 sunaikins pasaulį greičiau negu bet kas kitas. Ką daryti?“. Laidoje dalyvauja aplinkos viceministras Almantas Petkus, Žaliosios politikos instituto vadovas Gintaras Saldžiūnas.

Pramonės ir moksliniai pasiekimai daro mūsų gyvenimą vis patogesnį, tačiau dėl augančio energijos poreikio išmetama vis daugiau anglies dvideginio, o tai spartina klimato atšilimą ir su juo susijusius mirtinus kataklizmus.

Kuo labiau teršiame gamtą, tuo didesnę grėsmę ji mums kelia. Beveik kiekvieną mėnesį išgirstame apie neįtikėtinus gamtos reiškinius. Birželio mėnesį prasidėjęs baravykų sezonas, nemaloniai ilga žiema arba žiemą pražystantys kaštonai, jau ir mūsų šalyje pasirodantys tornadai.

Ypač staigėjančius klimato pokyčius jaučia žemdirbiai, kurių derlių pražudo kasmet pasikartojančios sausros arba liūtys. Mokslininkų teigimu, per kelis dešimtmečius Lietuvos klimatas gali pasidaryti nebepalankus kai kurioms tradicinėms kultūroms.

Nors miestiečiai juokauja, kad žemdirbiai pagal nepasitenkinimą orais jau yra antroje vietoje po kelininkų, kuriuos žiema vis užklumpa netikėtai, greitai bus nebejuokinga.

Laidos įrašą galite pasiklausyti čia: http://www.ziniur.lt/player.php?show_id=307&date=2013-06-11&mp3=324272

Share This