sem7

Rugsėjo 12 d. Dieveniškėse (Šalčininkų raj.) įvyko VšĮ „Žaliosios politikos institutas“ organizuojamas seminaras „Taupykime energiją“.

Į renginį, vykusį Dieveniškių technologijų ir verslo mokykloje, susirinko ne tik šios ugdymo įstaigos mokiniai, dėstytojai, bet ir vietos bendruomenės atstovai, Dieveniškių istorinio regioninio parko direktorius Robertas Jomantas, Dieveniškių pasienio užkardos, aplinkinių vietovių urėdijų darbuotojai.

Renginio dalyviai ne tik susipažino su „Taupykime energiją“ seminare pristatytomis aplinkosaugos problemomis, kurias galėtų išspręsti atsakingas vartojimas ir atsinaujinančių energijos išteklių naudojimas, bet taip pat sužinojo, kad saulės, vėjo, geoterminė, biokuro energetika nesunkiai gali būti pritaikoma namuose, o reikiamą įrangą dažnai iš dalies finansuoja įvairūs Europos Sąjungos fondai, kurie remia atsinaujinančios energetikos plėtrą gyvenamuosiuose namuose.

Pagrindinė projekto „Taupykime energiją“ idėja – surengti praktinio pobūdžio seminarus, mokymus, kuriuose paprastai ir aiškiai būtų išsakomos aktualiausios aplinkosaugos problemos, tokios kaip klimato kaitos priežastys ir pasekmės, energijos išteklių problema, energijos taupymo svarba, energijos taupymo priemonės, atsakingas vartojimas, energijos gamybos alternatyvos naudojant atsinaujinančiuosius energijos išteklius.

Visos seminarų temos yra orientuotos į kompleksišką energijos taupymo suvokimą, papildo viena kitą ir leidžia sužinoti daug naudingos ir praktiškai panaudojamos informacijos, kurią būtų galima pritaikyti gyvenime. Seminarai organizuojami interaktyviai, su vaizdo įrašais, jų dalyviai turi galimybę išmėginti jėgas pildydami testus, susipažinti su įdomiais faktais.

Projektu „Taupykime energiją“ daugiausia orientuojamasi į paprastą kaimiškų vietovių gyventoją, kuriam labiausiai naudinga išgirsti apie energijos taupymo būdus ir atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimo galimybes.

sem4 sem6

Share This