Eglučių žūtis

Kasmet Lietuvoje prieš Kalėdų ir Naujųjų metų šventes iškertama šimtai tūkstančių mūsų miškų gražuolių – eglučių. Šie medeliai galėjo augti ir džiuginti mus savo gyvybine energija, teikdami prieglobstį miško gyvybei bei mums visiems. Didžiausia problema, kad džiuginusios mūsų širdis ir teikusios mūsų namams jaukią šilumą bei malonų miško aromatą vos kelias savaites, eglutės vėliau nukloja kiemus, laukus, gatves, patvorius arba negarbingai sugrūdamos į šiukšlių konteinerius.

Susimąstyk

Kviečiame susimąstyti ir mieliau rinktis kitus namų dekoravimo Kalėdų proga variantus t.y. eglių šakas ar plastikinius eglučių pakaitalus. Na, o jeigu jau tikrai negalime apseiti be gyvo medelio, be jo švelnaus aromato, tai bent nupuošę atiduokime juos prasmingam panaudojimui.

Prisijunk

Todėl kasmet po Trijų karalių šventės organizuojama šių medelių surinkimo akcija kviečianti visus atiduoti eglutes biokurui. Pilaitėje daugelį metų gyvuoja tradicija sunešti nupuoštas eglutes į krūvą ir vėliau sudeginti jas Užgavėnių laužo liepsnose. Taip šis medelis paskutinį kart prasmingai pasitarnauja sušildydamas žiemos išvarymo šventės dalyvių širdis.

Kas? Kur Kada?

Kviečiame vasario 21 d. 17 val. prisijungti prie Užgavėnių šventės šalia Martyno Mažvydo progimnazijos tarp Įsruties, Tolminkiemio ir Vydūno gatvių (Pilaitė) , prasmingai sudeginant šiuos medelius, kartu su visomis Užgavėnių tradicijomis triukšmingai išvarant žiemą iš kiemo bei mūsų visų širdžių.

Kartu, kviečiame ne tik susimąstyti apie kalėdinių medelių atidavimą prasmingam jų panaudojimui, bet ir šalia kiekvieno daugiabučio pavasarį pasisodinti po eglutę. Taip ne tik grožėsimės nuolat stebėdami nuostabaus medelio augimą, bet kasmet per Kalėdas galėtumėm jį pasipuošti gyvą lauke.

Gerbk eglutės gyvybę! Suteik šansą antram gyvenimui!

Share This