Kaip įveikti regionų konkurencingumo iššūkį ir koks planas tinkamiausias Kauno apskričiai, birželio 19 d.  bus diskutuojama konferencijoje „Žalioji strategija verslui: planas Kauno regionui“.

Apie tankėjančias pasaulio ekonomikos pulso tendencijas šiame renginyje papasakos Luminor banko vyriausioji analitikė Indrė Genytė-Pikčienė ir kartu su dalyviais ieškos būdų, kaip Kauno apskričiai nelikti proveržio paraštėse. Anot renginio organizatorių, konferencijos dalyviai sužinos apie investicijų į žaliąjį sektorių pritraukimą ir finansavimo galimybes darnioms verslo idėjoms.

Ar žalioji ekonomika, darnūs sprendimai ir inovacijos gali tapti Kauno regiono strategine kryptimi, konferencijoje svarstys ekonomikos ir finansų specialistai, savivaldos atstovai, verslininkai bei tvaraus verslo konsultantai.

„Dar prieš trejus metus 195 pasaulio valstybės pasirašė Paryžiaus klimato kaitos susitarimą, kuriuo įsipareigoja mažinti CO2  ir kitų šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimus. Tad klimato kaitos mažinimas tapo pasauliniu tikslu ir bendru valstybių susitarimu, todėl darnių sprendimų paieškos tampa neišvengiama sąlyga tolesniam ekonomikos vystymui“ – teigia Žaliosios politikos instituto prezidentas ir vienas iš konferencijos iniciatorių Remigijus Lapinskas.

Jo teigimu, žaliosios ekonomikos principai remiasi ne tik poveikio aplinkai mažinimu, bet sprendžia ir socialines problemas. Viena iš esminių žaliosios ekonomikos ašių yra naujų darbo vietų kūrimas. „Kalbėdami apie žaliąsias darbo vietas omenyje turime ne tik atsinaujinančios energetikos, atliekų tvarkymo ar kitas tradiciškai žaliųjų kontekste minimas sritis. Smulkieji amatai, „regioninio“ prekybos modelio vystymas, dalinimosi ekonomikos įgyvendinimas, kaimo turizmas – tai taip pat potencialios žaliojo verslo ir žaliųjų darbo vietų kūrimosi sritys. Jos nebūtinai reikalauja didelių investicijų, kurių regionuose stinga. Todėl manome, kad laikas žadinti žmonėse verslumo dvasią ir tai vienas iš mūsų regioninio ciklo konferencijų tikslų“ – sako R. Lapinskas.

Renginio programoje ne tik diskusijos apie investicijų pritraukimą į regioną, bet ir sėkmingų verslo idėjų pavyzdžiai. Vienas iš jų – mažiau taršius sprendimus transporto sektoriuje vystanti lietuviška įmonė Elinta, kurios gaminami varikliai įdiegti į transporto priemones jau važinėja Danijos, Norvegijos, Švedijos, Olandijos, Vokietijos bei kitų šalių keliais. Atliekų tvarkymo sektoriaus inovacijų konsultantas papasakos, kaip uždirbti iš nereikalingo plastiko, o plačiau apie atliekų tvarkymo sprendimus bus diskutuojama su atliekų surinkimo ir tvarkymo bendrovės „VSA Vilnius“ vadove Jurgita Petrauskiene. Aplinkosauginiais klausimais konsultuojančios įmonės „Optimus Monitus“ vadovė Ala Kuzmickienė pristatys, ko kiekviena savivaldybė teritorijų priežiūros srityje gali pasimokyti iš Olandijos.

Dalyvauti konferencijoje kviečiami verslo, savivaldos, nevyriausybinių organizacijų atstovai bei visi besidomintys inovacijomis ir žaliosiomis idėjomis. Renginys vyks Raudondvario dvaro Baltojoje salėje.

Daugiau informacijos apie renginį ir registracija www.zaliojistrategija.lt

Share This