Visoje Europoje  nuvilnijus kalbų apie skalūnines dujas bangai klausimų apie jų naudą kyla vis daugiau. Prieš jas sukilus piliečiams ir Nevyriausybinėms organizacijoms, Europos Komisija (EK) nusprendė išklausyti Europos Sąjungos (ES) piliečių nuomonę – tai iki kovo 23 d. galima padaryti  paspaudus ant šios nuorodos:

http://ec.europa.eu/environment/consultations/uff_en.htm

Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Linas Balsys entuziastingai pasveikino šią Europos Komisijos iniciatyvą: „Tikiuosi, kad ir Lietuvos Vyriausybė laikysis demokratinės Europos tradicijų ir nepriims skuboto sprendimo dėl sutarčių su užsienio naftos kompanijomis pasirašymo, kol nebus patikimų duomenų apie šių agresyvių  technologijų priimtinumą iš Europos Sąjungos ir Lietuvos mokslininkų ir plataus visuomenės pritarimo”.

Lietuvos žaliųjų partija ragina visas Nevyriausybines organizacijas, bendruomenes ir kiekvieną aktyvų pilietį palaikyti šią Europos Komisijos iniciatyvą ir pareikšti savo nuomonę visos Europos mastu. Žalieji taip pat informuoja, kad vasario 26 dieną, 13.30 val. prie LR Vyriausybės įvyks mitingas prieš skalūnų dujų gavybą Lietuvos teritorijoje.

 

Norintys ir galintys prisijungti prie šios iniciatyvos gali registruotis elektroniniu paštu:

mindaugas@stiklomeistrai.lt (Jei turite klausimų, skambinkite telefonu 869827121).

 

Video apie skalūnų dujų gavybą ir poveikį aplinkai:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VHUMCGmjGsM

Share This