Š.m. birželio 15 d. Lietuvos Respublikos Seime įvyko tarptautinė konferencija „Atsinaujinančios energetikos galimybės Lietuvoje ir Europoje“. Konferencijoje dalyvavo oficiali EP narių delegacija iš Austrijos, Kroatijos, Lietuvos, Nyderlandų, Vengrijos bei Vokietijos, taip pat Lietuvos energetikos ekspertai, Žaliosios politikos instituto prezidentas Remigijus Lapinskas, projektų vadovė Vilma Gaubytė.

Konferencijos tikslas – aptarti galimybes ir sėkmės istorijas, kaip gali būti užtikrinama energetinė nepriklausomybė taupant energiją, plėtojant alternatyvią energetiką, įtraukiant piliečius į jiems svarbių klausimų sprendimą.

Pranešimus pristatė Europos Parlamento narė iš Vokietijos, Žaliųjų/ELA grupės bendrapirmininkė Rebeca Harms, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vicepirmininkas, europarlamentaras Bronis Ropė ir kiti Europos Parlamento nariai iš įvairių šalių – jie pristatė savo ir Europos Sąjungos viziją kaip toliau turėtų vystytis bendra Europos energetikos politika.

Europos Parlamento narys Bas Eickhout (Nyderlandai) savo pranešime pateikė tokią statistiką: iškastiniam kurui per dieną Europa išleidžia daugiau nei 1 milijardą eurų. Jei energijos efektyvumas Europoje didėtų 1 % punktu, iškastinio kuro dujų importas mažėtų 2,6 % punktais – to siekiama 2012 m. pabaigoje priimta Energijos taupymo direktyva. “Europa kaip kontinentas nėra turtinga iškastiniais ištekliais, todėl, jau nekalbant apie aplinkosauginius aspektus ir reikalavimus valstybėms narėms, savo energetikos rėmimas būtent iškastiniu kuru yra trumparegiškas ir netgi pavojingas, brangus ir visai neefektyvus” – reziumuodamas pabrėžė Europos Parlamento narys Bas Eickhout.

Austriją atstovaujanti Europos Parlamento narė Monika Vana taip pat pabrėžė žalių darbo vietų svarbą – daugėjant jų skaičiui kovojama ne tik su akvaizdžiu aplinkos būklės prastėjimu bei klimato kaita bet ir su ypač aktualia socialine problema – nedarbu. Skaičiuojama, kad šiuo metu daugiau nei 25 mln. Europiečių – per 10 % aktyvių gyventojų – neturi darbo.

Po konferencijos vykusioje Europos Parlamento Žaliųjų frakcijos atviroje diskusijoje su visuomene „Ateitis žaliomis akimis: Europinis solidarumas ir ekologinės strategijos XXI a.“ dalyvavo ir vieni iš Žaliosios politikos instituto steigėjų Martynas Nagevičius bei Remigijus Lapinskas, kuris kėlė klausimą dėl tolesnės atsinaujinančių išteklių energetikos plėtros Lietuvoje ir būtinybės skatinti inovatyvių, žaliųjų darbo vietų steigimą, tame tarpe remiant inovatyvių idėjų realizaciją, padedant tokių idėjų atradėjams patiems tapti verslo savininkais ir darbdaviais, kuriančiais darbo vietas.

Minint Europos tvarios energetikos savaitę tą pačią dieną Gedimino prospekte prie V. Kudirkos aikštės Lietuvos žalieji, VšĮ „Žaliosios politikos institutas“ pristatė tvarios energetikos mugę, kurios dalyviai kvietė praeivius daugiau sužinoti apie aplinkai draugiškas technologijas, naudojamas energijos gamybai bei transportui – ekspozicijos lankytojai galėjo pamatyti sumažintą tikros vėjo jėgainės modelį, naudojant saulės energiją pabandyti įkrauti mobilųjį telefoną, daugiau sužinoti apie elektromobilius, saulės modulius elektros gamybai. Taip pat pristatytos technologijos, susijusios su biomasės energetika – jas pristatė Asociacijos LITBIOMA nariai UAB „Biokaitra“ bei AB „Radviliškio mašinų gamykla“.

Photo 15-06-15 09 38 47 Photo 15-06-15 09 49 53 Photo 15-06-15 10 14 14 Photo 15-06-15 13 01 37 (1) Photo 15-06-15 14 30 23 Photo 15-06-15 14 30 47

Share This