VšĮ „Mes Darom“,  nelikdama nuošaly dėl pavasarį kilusio gaisro Kuršių nerijoje ir bendradarbiaudama kartu su Žaliosios politikos institutu bei Neringos miesto savivaldybe inicijavo projektą „Išsaugokime Neringą“. Jo metu siekiama ištaisyti Kuršių nerijoje, Smiltynėje kilusios ir sunaikinusio apie 130 hektarų miško gaisro pasekmes. Šio projekto partneriu tapo ir Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija.

Aplinkos viceministro Lino Jonausko  spaudos konferencija.Pasak Aplinkos viceministro Lino Jonausko, tam, kad būtų pašalinti gaisro Neringoje padariniai, turi vykti glaudus bendradarbiavimas ne tik tarp nevyriausybinių organizacijų ir valstybinių institucijų, bet taip pat reikalingas ir aktyvesnis visuomenės įsitraukimas.

„Labai džiugu, kad Kuršių nerijos likimas rūpi ir nevyriausybinėmis organizacijoms, platesnei visuomenei. Tai tik parodo, kaip atsakingai privalome dirbti ir mes: Aplinkos ministerija, Kuršių nerijos nacionalinis parkas, urėdijos. Gaisravietės padariniai jau pradėti šalinti, jiems tęsti nebus taupoma lėšų ir dėmesio, bet pagalbos niekada nebus per daug. Kai problemos keliamos viešai ir negailima pastangų joms išdiskutuoti, tuomet gimsta naujos idėjos ir požiūriai, kaip jas spręsti. To ir tikimės iš renginio. Raginu visus besidominčius prisidėti“, – sakė L. Jonauskas.

Projektu „Išsaugokime Neringą“ siekiama ne tik atkurti gaisro suniokotus medynus, bet ir užkirsti kelią panašių gaisrų pasikartojimui. Pirmuoju projekto etapu rugsėjo 18-20 dienomis Smiltynėje, degimvietėje numatoma Lietuvos ir užsienio aplinkosaugos, miškininkystės ekspertų darbinė sesija, kurios metu jie ištirs ir nustatys Kuršių nerijoje įvykusio gaisro padarinius bei pateiks galimus sprendimus (ar atsodinti visą mišką, ar tik jo dalį, ar palikti jį natūraliam atauginimui). Po ekspertų išvadų bus parenkama metodika ir priemonės įgyvendinti iš ekspertų gautas rekomendacijas.

Iniciatyva „Išsaugokime Neringą“  kvies visas socialiai atsakingas įmones bei sąmoningus žmones aukoti lėšas gaisro suniokoto miško ir teritorijos sutvarkymui ir taip bendru indėliu prisidėti prie unikalios vietovės išsaugojimo.

Partnerystės principu prie projekto prisijungė ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, taip pat pakviesta bendradarbiauti Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO).

Pagrindinę ir naujausią informaciją apie projektą galima rasti informacinėje svetainėje: www.issaugokimeneringa.lt.

Share This