Demonstracinės laboratorijos projekto prisitatymas KTU

VšĮ „Žaliosios politikos institutas“ kartu su partneriais iš Italijos Kauno technologijos universitete planuoja įrengti energiją taupančių ir išmanaus miesto principais paremtų sprendimų demonstracinę laboratoriją. 

Žaliosios politikos instituto atstovai, Italijos kompanijos UMPI s.r.l. ekspertų komanda, Italijos – Lietuvos prekybos rūmų direktorius Ugo Meucci aplankė Kauno technologijos universitetą. Universiteto rektoriui Petrui Baršauskui buvo pristatyta demonstracinės laboratorijos projekto idėja, kurią ketinama įgyvendinti viename iš KTU fakultetų.

Pasak Žaliosios politikos instituto prezidento Remigijaus Lapinsko, šio projekto įgyvendinimas leis su taupančiais energiją, išmanaus miesto sprendimais susipažinti ne tik studentams, bet ir taps puikia platforma šių technologijų nauda įsitikinti ir viešojo bei privataus sektoriaus atstovams.

„Džiugu, kad Kauno technologijos universiteto rektorius entuziastingai palaiko mūsų idėją. KTU turi gerą ilgamečio bendradarbiavimo su įvairiomis technologinėmis kompanijomis praktiką, o šios demonstracinės laboratorijos įgyvendinimas yra vienas geriausių būdų suartinti mokslą ir praktiką. Įgyvendinus mūsų siūlomą projektą, Kauno technologijos universiteto Elektros ir elektronikos fakultete veiksiančioje laboratorijoje ne tik studentai, bet ir plačioji visuomenė, investuotojai, verslo atstovai ir specialistai, atsakingi už miesto ūkį, galės iš arčiau susipažinti su energiją taupančių, išmanaus miesto technologijų teikiama nauda ir galimybėmis“, – sakė R. Lapinskas.

R. Lapinskas pastebi, jog Lietuvoje dar mažai žinoma apie energiją taupančius ir elektros tinklo funkcionalumą išplečiančius sprendimus, tačiau šios technologijos plačiai diegiamos visoje Europoje.

„Tam, kad gatvės, aikštės, kitos erdvės taptų saugesnės, dėl prasto apšvietimo nenukentėtų aplinkiniai užtenka pakeisti esamą apšvietimo valdymo sistemą, paverčiant ją išmaniąja. Išmaniųjų tinklų sistema leidžia esamais elektros kabeliais „bendrauti“, susisiekti su kiekvienu, tam tikroje teritorijoje esančiu gatvės šviestuvu, matuoti ir per atstumą reguliuoti jo energijos sunaudojimą ir kartu šviesos intensyvumą, nuotoliniu būdu išjungti ar įjungti šviestuvą, reguliuoti elektros energijos suvartojimą, nustatyti tikslų apšvietimo įjungimo ir išjungimo astronominį laiką, realiu laiku gauti informaciją apie gedimą arba potencialų gedimą, nustatyti tikslias gedimo ar funkcionalumo sutrikimo priežastis ir jas nedelsiant ištaisyti. Taip pat elektros tinklas gali tarnauti informacijos perdavimo tikslams, todėl mieste gali plėstis WI-FI zonos, gali būti lengvai diegiamos stebėjimo kameros saugumui, švarai bei tvarkai užtikrinti, civilinės saugos, piliečių informavimo ir reklamos sistemos. Tokios energiją taupančios ir elektros tinklo funkcionalumą išplečiančios sistemos jau plačiai paplitusios visoje Europoje. Tikimės, jog šių technologinių sprendimų demonstracinė laboratorija Kaune sulauks susidomėjimo ir paskatins šiuos sprendimus įgyvendinti ir Lietuvoje“, – teigė Žaliosios politikos instituto prezidentas.

Kauno technologijos universitete planuojama įrengti demonstracinė laboratorija yra vienas iš Žaliosios politikos instituto projektų, susijusių su elektros energijos taupymu ir elektros tinklo funkcionalumo išplėtimu viešuosiuose ir verslo objektuose, gatvių ir aikščių apšvietimo tinkluose.

Share This