Kaip atrodo modernus atliekų tvarkymas šiuolaikiniame mieste? Kaip uždirbti iš nuosavo namo stogo? Kas yra žalioji ekonomika ir kaip užtikrinti tvarią rajono plėtrą? Apie visa tai gruodžio 14 d. žaliojo verslo bei politikos atstovai diskutuos konferencijoje „Žalioji strategija verslui: planas Kėdainių rajonui“.

„Kėdainiai ilgus metus garsėjo kaip chemijos pramonės centras. Ekonominiu požiūriu, tai buvo nemažas pasiekimas, tačiau naujausios pasaulinės tendencijos skatina persiorientuoti prie aplinkai draugiškesnių ekonomikos vystymo būdų. Konferencijos metu diskutuosime apie galimybes Kėdainių krašte skatinti žaliojo verslo įmonių kūrimąsi. Tokiu būdu ne tik gerinant regiono ekonominę padėtį, bet ir užtikrinant sveiką gyvenamąją aplinką bei mažesnį poveikį gamtai“, – teigė Žaliosios politikos instituto prezidentas Remigijus Lapinskas.

Paulius Šliavas, renginio iniciatorius ir Kėdainių rajono savivaldybės konsultantas darnios plėtros klausimais, atkreipė dėmesį, kad pastaruoju metu rajonui ekologinių problemų nestinga. „Manau, kad dauguma gyventojų sutiks, jog turime keisti kryptį. Gal vietoje Zabieliškio sąvartyno plėtros diekime inovacijas atliekų perdirbimo srityje ir skatinkime tokią veiklą vykdančių įmonių kūrimąsi? Ženkime koja kojon su pasauline praktika, ieškokime galimybių pritraukti tvarias investicijas“, – kalbėjo P. Šliavas.

Anot renginio organizatorės Ievos Budraitės, pagrindinis šios iniciatyvos siekis – skatinti verslumo dvasią regione, naujų žaliojo sektoriaus įmonių kūrimąsi, o jau esamoms įmonėms pasiūlyti diegti aplinkai draugiškesnius sprendinius. „Pranešimus renginyje skaitys atliekų tvarkymo, vandentvarkos bei atsinaujinančios energetikos ekspertai. Susipažinsime su konkrečiais žaliojo verslo pavyzdžiais bei turėsime laiko diskusijoms, įvertinant realias rajono perspektyvas“ – pasakojo Žaliosios politikos instituto direktorė Ieva Budraitė.

Kėdainiuose vyksiantis renginys – tai ketvirtoji regioninių konferencijų ciklo „Žalioji strategija verslui“ dalis. Panašūs renginiai vyko Tauragės, Panevėžio, Kauno bei Klaipėdos regionuose. Renginys vyks gruodžio  14 d. Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje (Didžiosios rinkos a. 11, 3 aukštas). Dalyvavimas yra nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija, nes vietų skaičius ribotas – www.zaliojistrategija.lt.

Share This