Mūsų planeta sparčiai šyla, o kylančios temperatūros poveikis nelaukia tolimos ateities – visuotinio atšilimo padariniai pastebimi jau šiandien. Šylanti žemės temperatūra tirpdo ledynus, sukelia ekstremalius klimato reiškinius ir verčia ne tik gyvūnus palikti savo buveines, bet ir žmones palikti namus.

Miškai yra mūsų planetos gelbėtojai, kurie mažina šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį – taip gelbėdami žemę nuo visuotinio atšilimo. Nepaisant to, pastaraisiais dešimtmečiais žmogus miškams nebuvo toks draugiškas. Visame pasaulyje kasmet iškertama apie 10 mln. hektarų miško. Beveik visi – 95 proc. šių kirtimų vyksta atogrąžų miškuose.

Pusė pasaulio atogrąžų miškų buvo sunaikinta vos per vieną šimtmetį. Didžiausią grėsmę atogrąžų miškams kelia miškų pertvarkymas kitiems žemės naudojimo tikslams – palmių aliejaus ir sojų plantacijoms. Tokiu būdu pasaulis ne tik naikina „žemės plaučius“, bet ir kelia grėsmę bioįvairovei.

Konferencija „Misija: išsaugoti žemės plaučius“ kviečia atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamus klimato reiškinius, beatodairišką miškų naikinimą bei jo pasekmes. Apie klimato kaitą ir miškus pasikalbėti kviečia VU Chemijos ir geomokslų fakulteto klimatologas prof.  Egidijus Rimkus, VšĮ „Žaliosios politikos institutas“ direktorius Remigijus Lapinskas ir tarptautinio Birutės Galdikas gamtosaugos labdaros ir paramos fondo atstovė Alvyda Žarovienė.

Susitikime spalio 14 dieną, 10 val. nuotolinėje konferencijoje „15min“ portale!

Share This