Vienas didžiausių šių laikų iššūkių – tapti nepriklausomais nuo iškastinio kuro. Norėdami, kad šis iššūkis taptų realybe, turime atsigręžti į transporto sektorių, atsakingą ne tik už oro taršą, bet ir triukšmą, vibracijas, kamščius ir saugumą kelyje.

Transporto sektoriuje svarbią rolę vaidiną sunkiasvoris transportas. Skaičiuojama, kad iki 2050 m. krovininio transporto sektoriaus intensyvumas trigubės. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, jau dabar oro tarša sukelia maždaug 4.2 mln. priešlaikinių mirčių. Europos Sąjungoje kasmet maždaug 4 000 žmonių žūsta sunkvežimių avarijose.

Kai didėjantys transporto srautai dėl rinkos dėsnių yra neišvengiami, būtina ieškoti būdų, kaip sumažinti logistikos sektoriaus generuojamą taršą, patenkinant rinkos poreikį, bet ir užtikrinant efektyvesnę ir aplinkai draugiškesnę logistiką. Trumpai tariant, diegti sprendimus, kurie 3 sunkvežimių generuojamą žalą sumažintų bent iki 1. Tačiau kaip tai pasiekti?

Balandžio 12 d. 10 val. viešbutyje Congress apie išeitis vidinės miestų logistikos gerinimui (prekių konsolidaciją paskirstymo centruose, paskutinio kilometro pristatymo sistemas, krovininius dviračius ir kitus darnius sprendimus) kalbės ekspertai iš Švedijos, Vokietijos, Lenkijos bei Lietuvos.

Dalyvavimas renginyje nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija, kadangi dalyvių skaičius ribotas. Konferencija vyks anglų kalba. Užsiregistruoti galima el. paštu info@zaliojipolitika.lt

Programa

Renginys yra Pietų Baltijos programos tarptautinio projekto „Low Carbon Logistics“ dalis. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis. Už renginio turinį atsako Žaliosios politikos institutas. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Share This