Prasidėjo nauja paramos kampanija Ukrainai „Velokommandos“. Gyventojai kviečiami aukoti, o už surinktas lėšas šios šalies kariams bus perkami elektriniai dviračiai. Paramos organizatorių teigimu, šios transporto priemonės padės mobiliesiems daliniams sėkmingai atlikti žvalgybą, karių grupių perdislokavimą, vykdyti specialiąsias misijas ir palengvinti tiekimą. 

Renkama parama būtent dviračiams, nes jų poreikį išreiškė Ukrainos ginkluotosios pajėgos. Karinio dalinio A7373 atsiųstame prašyme teigiama, kad elektriniai dviračiai leistų padidinti karių mobilumą ir padėtų apsaugoti jų gyvybes. 

„Ukrainoje vykstančiame kare rezultatą lemia ne tik sunkioji ginkluotė, bet ir fronte kovojantys kariai. Ir jiems reikia didesnio mobilumo bei galimybės judėti nepastebimai. Todėl Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karinis dalinys kreipėsi į mane su prašymu padėti įsigyti modernių elektrinių dviračių, pritaikytų tyliam judėjimui bet kokioje vietovėje“, – sako paramos kampaniją organizuojantis Žaliosios politikos instituto vadovas Remigijus Lapinskas. 

Anot jo, planuojama įsigyti specialius kariuomenės poreikius atitinkančius dviračius su ypač stipriu rėmu. Įvertinant tai, kad jais naudosis kariai su visa ekipuote, važiuojant vien tik elektra dviračiai įveiks iki 40 km. Minant atstumas padidėtų iki 100 km. Per vieną minutę karys galės dviratį išlankstyti ar sulankstyti ir jis neužims daug vietos. Ši transporto priemonė galės būti naudojama visais metų laikais. 

Paramą administruoja Žaliosios politikos institutas, organizuojantis jau ne pirmą paramos Ukrainos kariams ir pabėgėliams akciją. Prasidėjus karui ši organizacija padėjo iš šalies besitraukiančius ukrainiečius gabenti nuo Ukrainos-Lenkijos sienos iki pabėgėlių punktų. 

Vėliau telkė finansinę paramą, o už surinktas lėšas įsigijo bei perdavė padidinto pravažumo automobilius, naktinius monoklius, kurie padeda už savo šalį kovojantiems Ukrainos kariams geriau matyti tamsoje. Bendradarbiaujant su Valstybės sienos apsaugos tarnyba telkė paramą, už kurią pirko Ukrainos pasieniečiams individualias virykles maisto gaminimui lauko sąlygomis. 

Dviratis bus eksponuojamas Laisvės dienos minėjime rugpjūčio 31 d. 18 val. Lukiškių aikštėje bendroje palapinėje kartu su Lietuvos kariuomenės kūrėjais savanoriais, tarptautiniu labdaros ir paramos fondu ,,Pagalbos sparnas, karo istorijos rekonstruktorių klubu „Partizanas, Šiaulių miesto ukrainiečių asociacija ,,Karpatai“, kurios prisideda prie akcijos įgyvendinimo

Paramą galima pervesti bankiniu pavedimu. Gavėjas: VšĮ „Žaliosios politikos institutas“. Paramai skirta sąskaita.: LT68 7300 0101 5093 3257, Swedbank. Paskirtis: Parama Ukraina.

Share This