Kasmet į vandenyną patenka 8 000 000 000 kg atliekų

80 % atliekų į jūras ir vandenynus atkeliauja su upėmis

River Cleanup – tarptautinė upių švarinimo iniciatyva, kurios tikslas – kovoti su tarša upėse ir jų pakrantėse. Tam pasitelkiami savanoriai ir taikomi technologiniai sprendimai. Belgijoje kilusi iniciatyva 2018-ais metais subūrė 10 tūkst. dalyvių iš 59-ių Europos miestų, kuriems pavyko surinkti apie 100 tonų šiukšlių. 2019 m. projektas išaugo iki 10-ies upių tvarkymo, prie iniciatyvos prisijungėme ir mes. 

River Cleanup  šūkis – tvarkykis lokaliai, švęsk globaliai! Suburiant vietos bendruomenes skatinamas aplinkosauginis sąmoningumas, pilietiškumas ir savanorystė, tuo pačiu kuriant švaresnę aplinką ten, kur gyvenama, ir prisidedama prie globalios taršos mažinimo.  

2020 m. tvarkymasis Lietuvoje vyks birželio 6 d. pasaulinio upių švarinimo metu. 

Nors šiuo metu gyvenama karantino sąlygomis ir reikia vengti socialinio kontakto, galima išeiti į lauką, o tuo pačiu prisidėti ir prie švaresnės aplinkos kūrimo. Kviečiame tapti kovotojais už švarias upes ir vieniems ar su šeimos nariais švarinti jų pakrantes. 

📍 VIETA: Jums patogi vieta netoli upės, kur yra poreikis tvarkymui.

🛠 PRIEMONĖS: savi tvirti šiukšlių maišai ir apsauginės pirštinės. Jei manote, kad prireiks didesnio kiekio priemonių, susisiekite!

🌱REGISTRUOKITE savo tvarkymosi vietą ir tapkite pasaulinio žemėlapio dalimi: https://bit.ly/2VJRwkF

♻️ ATLIEKOS: nepalikite atliekų bet kur! Jei planuojate nedidelį tvarkymą, atliekas kviečiame išrūšiuoti artimiausiuose konteineriuose. Jei esate numatę tvarkyti dideliu atliekų kiekiu užterštą plotą, susisiekite su savo seniūnijos ūkio skyriumi ir suderinkite atliekų išvežimą prieš tvarkantis arba rašykite justina@zaliojistrategija.lt

📸Įamžintas tvarkymosi akimirkas siųskite justina@zaliojistrategija.lt (siųsdami nuotraukas sutinkate, kad jomis pasidalintume viešojoje erdvėje) arba kelkite į socialinius tinklus ir pažymėkite mus @rivercleanuplietuva #rivercleanuplietuva #rivercleanup.

Failas parsisiuntimui:  Dalyvių atmintinė 2020.06.06

2019 m. iniciatyvos rezultatai: 

16-oje tvarkymo vietų susibūrę 500 savanorių iš viso surinko 20 tonų šiukšlių iš Neries bei Nemuno upių ir jų pakrančių. Pagal kiekį daugiausiai surinkta cigarečių nuorūkų, virš 100 padangų.

Įdomiausi radiniai: senos radijo kasetės, kompaktiniai diskai, biuro kėdė, pypkė, akių šešėlių paletė, telefonas, sudeginta palapinė su miegmaišiais, nėštumo testas ir kt.

Renginio akimirkos nuotraukose.

Share This