Laisvą laiką karantino metu galima skirti tobulėjimui ir tvarioms veikloms. Dalijamės mobiliųjų programėlių ir internetinių platformų, kurios padės tapti žalesniu, sąrašu. 

Mobiliųjų telefonų programėlės:

Trashout – bus naudinga tiems, kas yra sveiki ir nėra saviizoliacijoje. Ši programėlė leidžia pažymėti gamtoje aptiktus atliekų židinius ten, kur jiems ne vieta. Turint šiuos duomenis galima kreiptis į seniūniją dėl atliekų tvarkymo arba po karantino suorganizuoti bendruomeninę švarinimosi akciją. 

iNaturalist – gamtos pažinimo programėlė, kuri padeda identifikuoti nufotografuotus augalus ar gyvūnus. Jei turite neatpažintų organizmų nuotraukų, galite patenkinti savo smalsumą ir sužinoti, ką įamžinote.   

JouleBug – motyvacinė tvarių įpročių programėlė. Kuo daugiau aplinkai draugiškų įpročių įtrauksite į savo kasdienybę, tuo daugiau taškų surinksite. Taip pat galite konkuruoti su draugais arba prisijungti prie tarptautinių iššūkių. Didelis privalumas – JouleBug skaičiuoja, kiek sutaupote rūpindamiesi gamta.  

#walk15 – lietuviška programėlė, skatinanti daugiau vaikščioti. O karantino metu kviečia vaikščioti ir sportuoti namuose, dalijasi judėjimo namuose patarimais ir rekomendacijomis. 

Forest – programėlė padeda sumažinti telefono naudojimosi laiką ir suteikia galimybę prisidėti prie medžių sodinimo. Programėlės veikimo principas paprastas – kai norite nesinaudoti telefonu ir atsitraukti, įjungiate programėlę ir pasodinate medžio sėklą. Jei per nustatytą laiką išjungsite programėlę, medis žus. Kuo mažiau praleisite laiko prie telefono, tuo didesnį mišką pasodinsite. Jei vis dėlto virtualus medis žus, galėsite sumokėti už realaus medžio pasodinimą. Programėlės vartotojai jau pasodino daugiau nei 700 000 medžių! 

Good On You – programėlė, kuri leidžia patikrinti tekstilės kompanijos tvarumą. Ji penkiabalėje skalėje vertina gamintojus pagal darbo sąlygos, poveikį aplinkai ir gyvūnų išnaudojimą. Taip pat Good On You pateikia geriausiai įvertintų prekės ženklų sąrašus.

NoWaste – padeda stebėti ir sumažinti savo maisto atliekų kiekį. Programėlė leidžia inventorizuoti produktus, turimus spintelėse, šaldytuve ir šaldiklyje. 

Laidos apie tvarumą

Išpakuota – tinklalaidė apie tvarumą. Jei domitės minimalizmu, atliekų problemomis, klimato aktyvizmu ar kitomis tvarumo temomis – puikus laikas peržiūrėti „Išpakuota“ biblioteką ir išklausyti sudominusius įrašus. 

Vienkartinė planeta – LRT radijo laida, kurioje profesionaliai pateikiamos įvairios tvarumo temos. Pavyzdžiui vienoje laidoje galite sužinoti apie ekologines infekcinių ligų priežastis. Visos laidos talpinamos mediatekoje.   

Mažiau yra daugiau – Žinių radijo laida, kurioje kalbama apie tai, kaip visai paprasti mūsų žingsneliai kasdienybėje gali prisidėti prie naudos Žemei. Laidoje kalbinami pašnekovai dalijasi savo patirtimi gyvenant tvariai.   

Mokslo sriuba – laida, kuria siekiama populiarinti mokslą visuomenėje. Jų kuriamą internetinę televiziją galite stebėti Youtube plaformoje. Tarp įvairių temų rasite ir įdomių laidų apie ekologiją.

Kitos veiklos internete

Gamtosreindzeris.lt – gamtos pažinimo pamokos vaikams ir jaunimui lietuvių kalba. Įvairios užduotys, už kurias gaunami taškai ir konkuruojama dėl aukščiausių pozicijų.   

Classcentral.com – nemokamos garsių pasaulio universitetų nuotolinės paskaitos anglų kalba. Gausioje bibliotekoje nemažai kursų klimato kaitos, ekologijos bei biologijos temomis. 

Sena.ltperskaitytų knygų parduotuvė internete. Kam pirkti naują, kai gali įsigyti geros kokybės naudotą knygą? Karantino metu geras laikas susitvarkyti knygų lentyną ir atlaisvinti vietą naujiems kūriniams. 

Share This