VšĮ „Žaliosios politikos institutas“ tapo vienu iš Šiaulių banko partnerių, konsultuojančių įmones dėl paramos iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų 2014-2020 metų finansiniam periodui ir kviečia įmones, pasinaudojus parama, įgyvendinti savo veikloje draugiškus aplinkai, tvarius sprendimus.
Pasak Žaliosios politikos instituto prezidentas Remigijaus Lapinsko, šiuo metu reikėtų suklusti įmonėms, kurios savo veikloje siekia užtikrinti darnią plėtrą: ketina įgyvendinti projektus, kurie būtų susiję su švaresnės gamybos inovacijomis ir jų įdiegimu, energijos taupymu ir jos efektyviu panaudojimu, pažangesniu atliekų tvarkymu. Būtent tokius projektus siekiančioms įgyvendinti įmonėms instituto ekspertai padės savo konsultacijomis.
„Sveikintina, jog verslas vis dažniau imasi inovacijų, kuriomis galima būtų spręsti, pavyzdžiui, oro, vandens taršos ir kitas aplinkosaugos problemas, kad jų veikla neturėtų neigiamo poveikio aplinkai, įdiegtos inovacijos taupytų energijos resursus. Tačiau dažnai nutinka taip, kad nors verslas ir turi daugybę idėjų, tačiau jų realizavimui pritrunka finansinių išteklių. Šiandien jau yra galimybės teikti paraiškas ir siekti gauti paramą savo sprendimų įgyvendinimui iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. 2014-2020 metų finansiniam periodui Lietuvai yra skirta 6,7 mlrd. eurų (23,16 mlrd. litų). Mūsų tikslas – padėti verslui pasinaudoti visomis galimybėmis ir įgyvendinti jų sumanymus“, – sakė Remigijus Lapinskas.
Žaliosios politikos institutas teikia konsultacijas tiems, kurie siekia pradėti ar vystyti verslą, inicijuoti ir realizuoti darnios plėtros projektus, kurie susiję su modernių technologijų gamyboje diegimu, kuris mažintų neigiamą ūkinės veiklos poveikį aplinkai, skatina diegti energijos taupymo ir jos efektyvaus panaudojimo, atsinaujinančių energijos ištekliu panaudojimo pramonėje projektus. Žaliosios politikos instituto ekspertai teikia ne tik konsultacijas, bet ir padeda parengti, administruoti ES paramos projektą pagal valstybinių institucijų reikalavimus.
Šiuo metu Žaliosios politikos institutas prisideda prie projekto „Išsaugokime Neringą“, kuriame suburta ekspertų komanda rengia išsamią analizę bei rekomendacijas Neringoje išdegusio miško atsodinimo darbams, taip pat atlieka tyrimą, susijusį su 100 proc. biologiškai suyrančio plastiko gamybos organizavimu Lietuvoje. Institutas iniciavo ir energijos taupymo projektą visuomeniniuose ir verslo objektuose, kuriuo siekiama diegti technologines inovacijas, leidžiančias sutaupyti iki 45 proc. sunaudojamos energijos apšvietimo ir technologiniuose įrenginiuose, modernizuojant infrastruktūrą ir pritaikant WI-FI, stebėjimo, informavimo poreikiams.
Žaliosios politikos instituto komanda taip pat yra vykdžiusi projektą „Taupykime energiją“, kuriuo švietė visuomenę apie energijos taupymo priemones ir būdus namuose, atsakingą vartojimą, klimato kaitos poveikį aplinkai, atsinaujinančios energijos diegimo namuose galimybes. Institutas neabejingas ir visuomeninei veiklai, dažnai prisijungia prie aplinkosauginių, švietėjiškų viešųjų akcijų.
Daugiau informacijos:
Remigijus Lapinskas
Tel. nr.: 869822906
El. p.: remigijus.lapinskas@zaliojipolitika.lt