Šeštadienį žalieji vilniečius ir miesto svečius ne tik kviečia dalyvauti visame pasaulyje vykstančioje akcijoje „Žemės valanda“ ir užgesinti šviesas, kurti Katedros aikštėje žvakelių mozaiką, bet ir V. Kudirkos aikštėje, šalia žalios palapinės prisijungti prie akcijos, kurios metu kiekvienas norintis galės prisidėti prie praeivių bendrai kuriamo paveikslo, kuriame bus galima įamžinti savo įsipareigojimą būti ištikimu Žemės saugotoju.

Žaliosios politikos institutas teigia, jog šiandien itin svarbu, kad visuomenėje būtų daugiau kalbama apie Žemės taršą ir kitas ekologines problemas, kurias sukelia neatsakinga žmonių veikla, taip pat nepamirštamas ir švietimas, kaip kiekvienas iš mūsų gali prisidėti mažindamas neigiamą poveikį aplinkai.

Pirmą kartą akcija „Žemės valanda“ Pasaulinio laukinės gamtos fondo iniciatyva buvo suorganizuota 2007 m. Sidnėjuje. Tuomet prie akcijos prisijungus apie 2 mln. gyventojų bei daugiau nei 2000 įstaigų ir išjungus valandai apšvietimą per šį laiką elektros vartojimas sumažėjo tarp 2 ir 10 proc.

Akcijos akimirkos:

 Zemes-valanda-2014-m_-010 (1)Zemes-valanda-2014-m_-012

Share This