Alytuje įvykusi konferencija „Žalioji strategija verslui“, pakvietė ekonomikos ekspertus, žaliosios politikos atstovus bei socialiai atsakingo verslo specialistus  pasidalinti informacija bei diskutuoti apie pasauliui ir Lietuvai dėl klimato kaitos gręsiančius iššūkius ir būdus kaip juos galima būtų įveikti.

Tardamas įžanginį žodį ir atidarydamas konferenciją Remigijus Lapinskas, Pasaulio biomasės energetikos asociacijos prezidentas, pabrėžė tvarios plėtros  principų ir žalios ekonomikos svarbą keliant Lietuvos ekonomikos lygį, kuomet gamintojai ir vartotojai prisiima atsakomybę už gaminamus ir vartojamus produktus ir jų poveikį visuomenei bei aplinkai. Pagaminti, suvartoti, išmesti – daugelį dešimtmečių gyvenome tokiu ritmu, už savęs palikdami vis didesnius atliekų kalnus, užterštą aplinką ir nereikalingų daiktų pilnus namus. Statistika negailestinga, pagal dabartinius poreikius mums reikia mažiausiai 1,5 Žemės planetos: žmonijos poreikiai kasmet viršija planetos biologinį pajėgumą jau daugiau nei 40 metų; daugiau nei 200 upių baseinai (greta kurių gyvena 2,67 mlrd. žmonių) patiria vandens stygių bent vieną mėnesį per metus, o derlingos žemės plotas per minutę sumažėja 23 ha. Tokie pavyzdžiai ne tik įspėja, bet ir įrodo, kad reikia apie tai kuo daugiau diskutuoti ir ieškoti kelių, kaip prisitaikyti prie klimato kaitos.

Kviestinis konferencijos svečias Žygimantas  Mauricas, vyriausias Luminor banko ekonomistas, apžvelgdamas pasaulio ir Lietuvos ekonomikos aktualijas labiausiai atkreipė dėmesį į tai, ką svarbu žinoti alytiškiui bei kaip pritraukti tvarias žaliąsias investicijas į Alytaus regioną.

„Atsinaujinančios energetikos džinas jau išleistas iš butelio, jo greitis didėja, ir Lietuva, turėdama gerą saulės ir vėjo balansą turi žengti koja kojon su ES šalimis ir Kinija”, kalbėjo Ž. Mauricas. „Alytaus apskrities potencialas yra milžiniškas, reikia tik tinkamai išnaudoti žmigiškuosius ir gamtos turimus resursus“.

Šarūnas Klėgeris, Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas, dalyvaudamas diskusijoje, pasidžiaugė, kad Alytaus regionas sulaukia didelio investuotojų susidomėjimo, ir suprasdami, kad kovoti su nedarbu ir klimato kaita galima tuo pačiu metu, kuriant ekologiškesnę ekonomiką ir suteikiant „žalias” darbo vietas, vietos valdininkai itin remia ir skatina verslumą.

Konferencijos metu pristatyti geros praktikos bei aplinkai draugiškų inovacijų pavyzdžiai: Cyclewash Lietuva, pirmosios pasaulyje automatinės dviračių plovyklos; elektromobilių ateitis; modernūs ir jokių papildomų investicijų nereikalaujantys energijos taupumo sprendimai, o taip pat saulės energetikos aktualijos. Konferencijoje dalyvavo ir kviestiniai svečiai iš užsienio – tai ieškantis galimybių investuoti Lietuvoje bei sukurti naujų darbo vietų įmonės Baltic Biothanol atstovas iš Suomijos, pristatydamas tvaraus ir pelningo šiaudų panaudojimo galimybes pažangiai biodegalų gamybai.

Taip pat profesoriaus iš Lenkijos Stanislaw Iwan tyrimo rezultatai, kurie atveria dar vienas galimybės verslui ir viešajam sektoriui ieškant mažiau taršios logistikos miestuose.

„Mokykla išugdo jauną žmogų ir padeda jam tapti atsakingu, aktyviu visuomenėje, mylinčiu ir saugančiu Žmogų ir Žemę”, kalbėjo Alytaus Piliakalnio progimnazijos direktorė R.Špukienė, pabrėždama švietimo svarbą ir jaunų žmonių ugdymą žaliosios politikos kryptimi.

Užbaigiant konferenciją Žaliosios politikos insituto prezidentas R. Lapinskas sakė, kad verslumo skatinimas, naujos ir jau pasiteisinusios tvarios plėtros” idėjos, investiciniai pasiūlymai žiedinės ekonomikos srityje, sėkmės istorijų atsinaujinančioje energetikoje multiplikavimas, kai praktiškai kiekvienas gali tapti didesniu ar mažesniu elektrą „gaminančiu” vartotoju – visa tai ir dar daugiau “receptų” gali auginti regionų ekonomiką.

Konferencijos uždarymą vainikavo Alytaus kolegijos studentų sukurti lazerių šou, įrodydami, kad tai daugiau nei puikus, aplinkai draugiškas šventės akordas, galintis pakeisti fejerverkus.

 

 

Share This