Vienas įtakingiausių leidinių pasaulyje „The Guardian“ skelbia milžiniško masto tyrimą apie planetos teršėjus. Pagal pusmetį didžiulės komandos rinktus ir apdorotus duomenis, 20 bendrovių atsakingos už daugiau kaip trečdalį šiltnamio dujų teršalų. Maža to, dauguma didžiųjų bendrovių kaip „Chevron“, „Exxon“, „BP“,„Shell“, „Gazprom“ ir ateityje ketina didinti iškastinio kuro gavybos apimtis, taip dar labiau teršdamos atmosferą, nors pasaulio šalys yra susitarusios priešingai – stabdyti anglies dioksido kiekio augimą.Leidinio tyrimuose atskleidžiamas ir kai kurių automobilių gamintojų dviveidiškumas.

Diskutuoja  aplinkosaugininkė, Žaliosios politikos instituto projektų koordinatorė Justina Anglickytė, tyrimų žurnalistė Birutė Davidonytė, aplinkosaugininkas ir politikas Kęstutis Navickas, buvęs autoverslininkų asociacijos ilgametis prezidentas Stasys Brundza, ryšių su visuomene profesionalas, Lietuvoje atstovavęs ir „Chevron“ interesams, Linas Kontrimas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis.

Laidos įrašas čia: https://www.ziniuradijas.lt/laidos/dienos-klausimas/kas-turetu-prisiimti-atsakomybe-uz-planetos-likima-korporacijos-ar-mes?video=1

Share This