Drauge su Vilniaus miesto savivaldybe įgyvendinome projektą „Kontaktas: žmogaus įtaka gamtai“, kuriuo siekėme prisidėti prie Vilniaus miesto gyventojų bei sostinės svečių aplinkosauginio sąmoningumo ugdymo, skatinome asmeniniais pasirinkimais tausoti gamtos išteklius.
Visuomenei suprantama kalba, įtaigia forma ir lengvai prieinamais kanalais buvo suteikta informacija apie šias perteklinio vartojimo ir aplinkos taršos problemas:
- perteklinį vienkartinio plastiko vartojimą ir jo žalą aplinkai;
- perteklinį vienkartinio plastiko vartojimą ir jo žalą aplinkai;
- poreikį išsaugoti miesto želdynus ir miškus;
- „greitąją madą“ ir su tuo susijusį išteklių eikvojimą;
- vandens taršą ir poveikį ekosistemoms.
Fotografijų paroda
Gyventojai buvo kviečiami užfiksuoti aplinkosaugos problemas per fotoaparato objektyvą ir dalyvauti fotografijų konkurse. Ekspertų komisijos išrinkti geriausi kadrai buvo eksponuojami viešoje parodoje Gedimino prospekte.
Daugiau apie parodą LRT žinių tarnybos reportaže.
Nuotolinė diskusija „Aplinkos apsauga: ar menas išgelbės plateną?“
Aplinkosaugos ekspertai ir savo darbais pasaulį keičiantys menininkai diskutavo, ar menas turi galios keisti žmonių įpročius. Kada estetinė meno funkcija skatina veikti? Ar apskritai korektiška iš meno tikėtis poveikio ekologiniam sąmoningumui?
Dalyviai:
- Aurelija Maknytė | Menininkė, dėstytoja, parodos „Gamtos kabinetai“ autorė, šiuo metu kuriantį projektą apie „partizaną bebrą melioracijos peizaže“
- Rūta Spelskytė-Liberienė | Menotyrininkė, parodos „Sodas Miškas“ autorė, šiais metais pelniusi „Art Vilnius“ jaunojo menininko prizą
- Marijus Gailius | Žurnalistas, rašytojas, ekologinės antiutopijos „Oro“ autorius, pernai pelnęs metų knygos suaugusiesiems prizą.
- Ieva Budraitė | Žaliosios politikos instituto direktorė.
Diskusijos įrašą galite peržiūrėti čia.
Visuomenės švietimo kampanija
Siekiant skatinti visuomenės sąmoningumą ir plėsti žinias apie kasdieniame gyvenime sutinkamas aplinkosaugos problemas, socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje buvo įgyvendinta švietimo kampanija. Viena iš jos dalių – straipsnių ciklas šiomis temomis:
- Greitoji mada: vartojame per daug ir per greitai
- Vartotojų dilema: ekologija ar žalioji migla?
- Trisdešimties minučių puodelis, dvidešimties minučių maišelis ir keturi šimtai metų jūros dugne
- Miškų plotai pasaulyje mažėja nerimą keliančiu tempu
Įgyvendinimo laikotarpis: 2020 m. rugsėjo-gruodžio mėn.
Projektas buvo iš dalies finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšomis.